0
0
Academica Clinceni

Asa am trait Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Revedeti aici cele mai importante faze ale meciului din Banie, ultimul al sezonului pentru Craiova si Clinceni.

20:22

89'

Cartonas rosu !

Paul Parvulescu (Clinceni) este eliminat pentru o lovitura nesportiva cu cotul in figura lui Vasile Constantin, jucator intrat din minutul 82 in locul lui Ofosu.

88'

Atanas Trica, fiul lui Eugen Trica si nepotul marelui blond Ilie Balaci, intra la Universitatea Craiova.

87'

Sut de la distanta trimis de Parvulescu. Retine Pigliacelli.

75'

Paun retine in doi timpi reluarea lui Baiaram cu latul la pasa lui Ivan.

75'

Ilfovenii au incercat fara succes o schema. Recupereaza oltenii si pornesc la contraatac. Patriche este sanctionat cu galben pentru fault asupra lui Capatana.

74'

Lovitura libera pentru Clinceni in marginea careului gazdelor.

70'

Bara transversala se opune la reluarea lui Rusescu dupa o centrare din corner.

70'

Pigliacelli respinge peste poarta sutul lui Rusescu din interiorul careului.

64'

Se aud primele fluieraturi din tribuna pe fondul unui joc sters din partea echipei gazda.

55'

Bilali (Clinceni) vede primul galben al meciului pentru un fault fara minge asupra lui Ivan.

54'

Cimpanu trimite pe poarta si e aproape sa-l surprinda pe Paun. Ramane 0-0.

46'

Vatajelu in locul lui Bancu la Craiova. Dubla inlocuire la Clinceni: Popa in locul lui Chandarov si Markovic in locul lui Cordea.

46'

19:20

Pauza in meciul de la Craiova.

45'

Patriche reia cu capul spre poarta. Mingea se duce putin peste.

32'

Bancu suteaza peste poarta.

20'

Cordea rateaza o sansa uriasa pentru Clinceni. Suteaza din afara careului in Pigliacelli.

16'

Rusescu ramane singur cu Pigliacelli si trimite in portarul italian al Craiovei.

13'

Ofosu trimite pe langa poarta dupa o actiune personala inceputa de la centrul terenului. Acesta a depasit in viteza doi dintre adversari.

1'

A inceput meciul din Banie.

0'

Craiova: 13 Pigliacelli - 39 Mitran, 4 Balasa, 26 Acka, 11 Bancu - 33 Capatina, 29 Bic, 21 Fedele - 28 Cimpanu, 9 Ivan, 14 Ofosu.

Clinceni: 12 Paun - 3 Achim, 4 Bilali, 29 Patriche, 22 Parvulescu  - 7 Moulin, 24 Cascini - 25 Cordea, 8 Chandarov, 10 Tanase - 14 Rusescu.

11:04

Universitatea Craiova şi Academica Clinceni s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus elevii lui Ilie Poenaru, un joc s-a terminat cu victoria oltenilor, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate.

Primul duel a avut loc pe 14 iulie 2019, Universitatea Craiova - Academica 3-2 (marcatori A. Răuţă - autogol, I. Martic, V. Constantin - minutul 90+5 / A.Şut, P. Nsiah), partidă care a consemant şi debutul ilfovenilor în principala competiţie internă.

Cea mai recentă dispută directă: 2 mai 2021, Academica - Universitatea Craiova 1-0 (autogol M. Constantin).