2
0
Dinamo

Asa am trait Universitatea Cluj - Dinamo

Am transmis live text in aceasta pagina mansa tur a barajului de promovare/retrogradare dintre Universitatea Cluj si Dinamo.

Cotele oferite de CASA Pariurilor
U Cluj - 2.70 | Egal - 3.20 | Dinamo - 2.70

22:28

Final de partida. U Cluj invinge Dinamo in mansa tur a barajului de promovare/retrogradare. Returul se va juca in 29 mai in Stefan cel Mare.

90'

Filip suteaza peste poarta dupa o actiune prelungita de atac pentru Dinamo.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

83'

Gol Boiciuc!

U Cluj da lovitura pe contraatac prin Boiciuc. Reluare din centrul careului dupa o centrare din stanga.

79'

Transversala ii salveaza pe cei de la U Cluj la sutul lui Irobiso din marginea careului.

67'

Torje se resimte dupa un duel cu Ispas.

65'

Ispas pune un picior salvator si respinge in corner.

54'

Boiciuc scapa singur spre poarta lui Dinamo, il evita pe portarul Esanu iesit in intampinare apoi cade fara sa-l atinga nimeni. Se alege cu un galben pentru simulare.

54'

Dinamo controleaza jocul in debutul acestei reprize.

53'

Irobiso reia slab spre poarta celor de la U Cluj.

46'

21:23

Pauza pe Cluj Arena. Echipa gazda intra in avantaj la cabine, scor 1-0.

45'

Dinamo e mai periculoasa in finalul reprizei. Torje trimite putin pe langa poarta cu un sut din afara careului.

45'

Steliano Filip reia peste poarta gazdelor dupa un corner. Cinci minute de prelungire pentru aceasta prima repriza pe Cluj Arena.

41'

Patriche intra in locul lui Aloe (accidentat).

40'

Jucatorul lui Dinamo ramane intins pe gazon si este nevoie de masina medicala pentru a fi scos in afara terenului.

37'

Ciocnire violenta la un duel aerian intre Ely si Aloe. Ambii au nevoie de ingrijiri medicale.

33'

Lovitura libera pentru gazde. Mingea e aruncata in careu de unde dinamovistii resping in afara terenului.

26'

Pierret suteaza din afara careului o minge respinsa slab de apararea gazdelor. Interventie decisiva a lui Gorcea care scoate cu o mana in corner.

24'

Ely Fernandes suteaza pe langa poarta lui Dinamo dintr-un unghi inchis.

18'

Din nou panica in careul lui Dinamo. Resping de aceasta data jucatorii lui Uhrin.

17'

Tescan faulteaza in atac.

14'

Gol Remacle!

U Cluj deschide scorul prin Martin Remacle dupa o gafa a portarului dinamovist Mihai Esanu. Acesta a iesit din careu si l-a tamponat serios pe Tescan. Faza a continuat cu mingea la Remacle care a inscris pentru 1-0. Galben primit de Esanu!

13'

Ilie reia cu capul peste poarta lui Dinamo dupa o lovitura de la coltul terenului.