Asa am trait Universitatea Craiova - FCSB

Derby-ul etapei a 9-a din Liga 1 s-a disputat, duminica seara, cu casa inchisa la Craiova intre Universitatea si FCSB.

22:53

90'

4 minute de prelungire.

89'

Gol Tsoumou!

FCSB deschide scorul prin Tsoumou, jucator care profita de un balon respins in fata de Pigliacelli.

83'

Roman intra in locul lui Barbut.

79'

Popescu prinde cadrul portii cu un sut de la distanta dupa o recuperare.

72'

Ultima schimbare la FCSB: Morutan intra in locul lui Popa.

71'

Cicaldau trimite slab spre poarta dintr-o lovitura libera.

69'

Craiova insista mai mult si Martic trimite peste poarta.

68'

Lansare a lui Ivan pentru Barbut, insa acestuia nu-i ies prea bine pasii. Trimite pe langa poarta.

64'

Tsoumou intra in locul lui Hora si debuteaza astfel la FCSB.

62'

Jocul este oprit. Cristea se alege cu arcada sparta dupa un duel aerian.

61'

Morutan, Vina si Tsoumou scosi la incalzire pe margine de Vintila.

59'

Pantiru se alege cu un cartonas dupa faultul asupra lui Barbut.

57'

Se joaca intr-o alta viteza in aceasta parte secunda. Ivan patrunde in careu si cade in duel cu Cristea. Tot stadionul solicita penalty, dar Kovacs acorda repunere din sase metri.

50'

Actiune senzationala a lui Mihaila pe flancul stang, patrundere in careu si sut pe langa poarta. Planic a strans acolo, iar Mihaila n-a mai avut forta sa gaseasca poarta.

46'

Ovidiu Popescu in locul lui Pintilii.

46'

Start de repriza secunda.

43'

Mare ocazie si pentru FCSB la reluarea lui Hora din centrul careului. O minge pe centrul portii in bratele lui Pigliacelli.

31'

Craiova rateaza deschiderea scorului prin Cicaldau la o centrare din flancul stang. Cea mai mare ocazie de pana acum.

26'

Se intra tare de ambele parti. Acum Pantiru loveste cu cotul in duel cu Martic. Papura, devenit secundul lui Piturca, vede galbenul pentru proteste vehemente pe margine.

23'

Sansa de gol ratata de Coman. O faza precedata de faultul lui Mihaila asupra lui Pintilii.

22'

Barbut il faulteaza din spate pe Coman si se alege cu un cartonas.

18'

Centrare in careul oltenilor unde Cristea sterge mingea cu capul in afara terenului.

17'

Barbut intra in locul lui Nitu, unul dintre cei doi jucatori U21 de la Craiova.

17'

Insista Coman si mai obtine un corner. Acum a fost blocat de Kelic.

16'

Coman patrunde in careu si obtine lovitura de la colt in duel cu Martic.

13'

Minge in careul oaspetilor pentru Nitu. Este blocat de Planic.

8'

Coman cade in careul advers si se alege cu un galben pentru simulare.

3'

Nici n-a inceput bine meciul si gazonul prost se dovedeste a fi cel mai temut adversar al jucatorilor.

1'

Cei de la FCSB au avut lovitura de start a partidei. Atmosfera incendiara la Craiova, asa cum era de asteptat.

19:33

CRAIOVA: Pigliacelli - Martic, Kelic, Acka, Vatajelu - Ivanov, Mateiu, Cicaldau - Nitu, Ivan, Mihaila.

FCSB: Balgradean - Cretu, Cristea, Planic, Pantiru - Oaida, Pintilii, Tanase - Popa, Hora, Coman.