1
Concordia Chiajna
Gorobsov 81'

Asa am trait U Craiova - Concordia Chiajna 0-1

Am transmis live text in aceasta pagina, luni seara de la ora 21:00, meciul U Craiova - Concordia Chiajna, ultima partida a etapei a 5-a din Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video

22:54

Final de partida si de etapa.

90'

Gradinaru obtine lovitura libera in duel cu Bancu la marginea careului gazdelor. S-a cam terminat pentru Craiova.

90'

Barboianu in locul lui Gorobsov la Concordia.

90'

Bawab suteaza peste poarta din zona centrala.

83'

Markovic incaseaza galbenul la putina vreme de la intrarea in teren.

82'

Gorobsov bede galbenul pentru ca si-a scos tricoul la bucuria de dupa gol. Intre timp Markovic a intrat la Craiova in locul lui Mateiu.

82'

Un gol venit dupa o faza fixa de la coltul terenului. Mingea respinsa de apararea gazdelor a ajuns la Gorobsov, acesta a preluat pe piept si a prins o diagonala perfecta.

81'

Gol Gorobsov!

Concordia da lovitura in Banie printr-un sut senzational prins de Gorobsov din afara careului.

79'

Baicu trimite pe langa poarta o minge scoasa in extremis de Fedele dintre mai multi adversari.

75'

Mitrita ia o faza pe cont propriu, intra in centru si suteaza in bratele lui Caparco.

73'

Rateaza si Craiova prin Baicu care pune piciorul la sutul lui Bancu. Mingea e blocata de Caparco.

72'

Kelic intra in locul lui Gardos. O schimbare post pe post.

69'

Batin rateaza incredibil singur cu portarul. Gazonul prost de pe "Oblemenco" a jucat in favoarea oltenilor la aceasta faza.

67'

Matei intra tare asupra lui Mitrita si se alege cu un galben.

66'

Pigliacelli, ca orice portar, are momentul lui de nebunie si iese din poarta pana aproape de centrul terenului. Gorobsov n-are vlaga sa trimita in poarta de la peste 40 de metri.

61'

Offside in care este semnalizat Batin la o centrare din dreapta.

60'

Baicu in locul lui Burlacu la gazde, Bawab in locul lui Ghislain la oaspeti. Se schimba liniile ca la hochei.

59'

Bancu primeste cartonasul galben.

58'

Mitrita ii paseaza ideal lui Cicaldau in careu, dar decarul Craiovei rateaza dintr-o pozitie unu contra unu cu portarul Caparco.

58'

Sut al lui Fedele de la distanta. O minge care ajunge in bratele lui Caparco.

55'

Albu reia cu capul spre poarta dupa o centrare din corner. Mingea se scurge afara.

53'

Mateiu este avertizat pentru un fault in propria jumatate.

46'

Centrare a lui Cicaldau in fata portii, respinge Caparco. In cele din urma Coza fluiera fault in atac dupa a doua centrare a oltenilor.

46'

Start de repriza secunda. Ivanovici in locul lui Nivaldo la oaspeti.

21:50

Pauza la Craiova.

43'

Mitrita patrunde vijelios in careul ilfovenilor, dar acesta nu mai are forta pentru o pasa decisiva pentru Burlacu.

39'

Parada senzationala a portarului Pigliacelli la lovitura de cap a lui Ghislain. Italianul scoate peste poarta.

35'

Un nou cartonas scos din buzunar de centralul Coza. De aceasta data Batin este avertizat.

33'

Gradinaru incaseaza un cartonas galben.

26'

Craiova ramane periculoasa. Mitrita paseaza lui Burlacu si acesta obtine cornerul. Acelasi Burlacu reia cu capul spre poarta Concordiei.

26'

Cicaldau obtine lovitura de la coltul terenului dupa o actiune izolata in careul ilfovenilor. Burlacu apare in sase metri si reia cu capul in picioarele lui Panait.

23'

Mitrita isi pierde cumpatul si vede cartonasul galben pentru proteste.

22'

Ghislain incaseaza si el un galben pentru simulare in careul Craiovei.

18'

O intrare cu talpa la nivelul genunchiului. Marc isi revine si se ridica. Intre timp Donkor a luat deja drumul vestiarelor.

18'

Cartonas rosu !

Ionut Coza ii arata cartonasul rosu direct lui Donkor pentru un fault dur in jumatatea adversa.

8'

Primul corner al meciului pentru Craiova.

6'

Burlacu ajunge in careul oaspetilor, dar suteaza in blocaj. Mingea ajunge la Martic si acesta rateaza complet voleul.

1'

Albuil opreste pe Mitrita la limita cartonasului galben.

1'

Craiova: Pigliacelli - Donkor, Gardoş, Tiago - Martic, Mateiu, Fedele, Bancu - Burlacu, Cicâldău, Mitriţă.

Chiajna: Caparco - Matei, Albu, Marc, Panait - Prepeliţă, Gorobsov, Nivaldo - Grădinaru, Batin, Ghislain.

1'

Start de partida in Banie.

14:27

Cele mai multe goluri s-au marcat pe 24 aprilie 2015, Concordia - CS U Craiova 2-2;

14:26

Devis Mangia si Ionut Badea se dueleaza in premiera.

14:26

Cea mai recentă confruntare directă a avut loc pe 20 octombrie 2017, Concordia - CS U Craiova 1-2.

14:26

Pentru a 11-a oara Craiova si Concordia Chiajna se intalnesc in Liga 1 Betano. De patru ori s-au impus oltenii, de cinci ori au terminat la egalitate, iar un joc s-a încheiat cu victoria ilfovenilor.