1
FCSB
Keseru 61'

Asa am trait U Craiova 1948 - FCSB

Am transmis live text in aceasta pagina derby-ul zilei in CASA Liga 1, meciul U Craiova 1948 - FCSB.

21:53

Final de meci in Banie.

90'

Lovitura libera pentru FCU. Compagno prelungeste cu capul, dar e prea tare pentru a fi ajunsa de Vieira.

90'

Compagno (FCU).

90'

Intra si Oaida la FCSB in locul lui Cordea.

89'

Olaru reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Budescu.

85'

Asamoah misca mingea pentru Albu. Ies mai multi jucatori ai FCSB din dispozitiv si mingea se duce pe langa poarta. A tras in criza de timp capitanul gazdelor.

84'

Compagno obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

77'

Schimbare la FCSB
Budescu a intrat in locul lui Keseru. Primele minute pentru mijlocas de la revenirea in Liga 1.

74'

Lovitura libera pentru FCU. Opt juicatori de la FCSB se apara in liniei, alti doi sunt in zid.

66'

Schimbari la FCSB
Cristea in locul lui Oct.Popescu si Stoica in locul lui V.Gheorghe.

65'

Schimbari la FCU
Raicea in locul lui Sidibe. Acesta din urma se duce nervos direct la vestiare. Si-a aruncat tricoul la pamant. A intrat si Compagno in locul lui Balan.

63'

Valentin Gheorghe (FCSB) pentru un fault in atac.

61'

Gol Keseru!

FCSB deschide scorul din penalty. Keseru a transformat cu destule emotii. Mogosanu aproape sa respinga!

60'

Cretu este faultat in careu si se acorda lovitura de la 11 metri. O decizie tarzie a centralului Iulian Calin. Acesta a reactionat abia la semnalizarea tusierului.

57'

Primul corner al meciului pentru FCU este obtinut de Sidibe.

56'

Asamoah (FCU) pentru un fault asupra lui Cordea.

55'

Marquet se arunca spre poarta FCSB si trage in blocaj.

53'

V.Gheorghe patrunde in careul gazdelor. Mingea e respinsa in corner. Doar al doilea corner al meciului.

52'

Oct.Popescu (FCSB) pentru un fault din spate.

51'

Cretu centreaza in careu si Olaru rateaza reluarea spre poarta.

47'

Mogosanu acuza o lovitura la duelul aerian cu Valentin Gheorghe.

46'

Nicio schimbare in vreuna dintre cele doua echipe.

46'

S-a reluat meciul din Banie.

20:48

0-0 dupa primele 45 de minute.

43'

Octavian Popescu suteaza pe langa poarta oltenilor. Intre timp Budescu a fost scos la incalzire si ar putea intra in partea secunda.

40'

Radunovic intervine decisiv in fata lui Sidibe.

35'

Centrarea lui Cordea este respinsa de Asamoah. Mingea ramane la FCSB.

34'

Lovitura libera pentru FCSB. Este un corner mai scurt.

33'

Negru (FCU) vede primul galben al meciului. I-a luat piciorul de sprijin lui Oct.Popescu.

25'

Centrare imprecisa din partea lui Busu.

25'

Offside semnalizat la Ondaan.

24'

Mai multe torte aruncate de suporterii FCSB in careul aparat de Vlad.

21'

Corner pentru FCSB. Minge trimisa in careu si retinuta de Mogosanu.

16'

Mogosanu intervine decisiv la sutul lui Cordea din interiorul careului. Cea mai mare ocazie de pana acum.

10'

Radunovic centreaza din stanga in careul gazdelor. Cordea preia gresit si iroseste o buna sansa pentru FCSB.