1
Farul
Petre 84'

Asa am trait U Craiova 1948 - Farul

Duel stelar in Liga 1 la nivelul celor doua banci tehnice. S-au infruntat cei mai buni marcatori din istoria nationalei Romaniei, Adrian Mutu (U Craiova 1948) si Gheorghe Hagi (Farul). Acesta din urma a revenit pe banca dupa cele doua etape de suspendare.

Este prima intalnire intre U Craiova 1948 si Farul Constanta in Liga 1.

Conform datelor prezentate de InStat pe site-ul LPF, U Craiova 1948 este echipa cu cele mai multe pase precise, gruparea olteană având o medie de 484 pase corecte / meci.

Farul a adunat cinci meciuri fara gol primit in sase etape. Doar Rapid sta mai bine la acest capitol, fara gol primit in cele sase meciuri de pana acum.

Echipa dobrogeana a marcat din actiune cinci din cele sase goluri.

U Craiova 1948 este echipa cu cei mai multi jucatori straini utilizati pana acum (15), in timp ce Farul a folosit cei mai multi jucatori (28).

22:58

Final de partida. Meciul se incheie cu o imbratisare intre Gheorghe Hagi si Adrian Mutu.

90'

Ratare incredibila din partea lui Purece. Singur cu portarul Mogosanu acesta trimite cu capul pe langa poarta.

89'

Sansa de gol pentru FCU la centrarea lui Asamoah pentru Ondaan. Reluare cu capul pe langa poarta.

87'

Incidente in sectorul suporterilor Farului. Acestia sunt evacuati din stadion.

84'

Gol Petre!

Adi Petre aduce egalarea pentru Farul din lovitura de la 11 metri.

81'

Kovacic il faulteaza in careu pe Chitu. Penalty fara dubii dupa o interventie rudimentara a croatului de la FCU.

74'

Balan suteaza de doua ori in blocaj. FCU putea inchide meciul la aceasta faza.

63'

Kovacic ii sufla mingea lui Jefte. Corner pentru Farul.

49'

Gol Balan!

U Craiova 1948 deschide scorul prin Claudiu Balan dupa o minge trimisa de Pitu la un adversar in propria jumatate. Asamoah a recuperat si a trimis in fata portii. Dintr-un ricoseu norocos mingea a ajuns la Balan si acesta n-a iertat.

47'

Jefte Betancor aproape de un gol fabulos. Reluare cu calcaiul in transversala!

46'

Start de repriza secunda.

21:51

Pauza la Craiova.

45'

Gol anulat Craiovei pentru offside la Baeten.

43'

Betancor patrunde in careu si intoarce in sase metri pentru Ganea. Intervine portarul Mogosanu cu pretul unei accidentari.

33'

Betancor rateaza complet centrarea intr-o faza care se anunta promitatoare pentru Farul.

30'

Lovitura libera pentru FCU. Albu trimite mingea in careu pentru Kovacic. Respinge apararea Farului fara probleme.

24'

Artean trimite putin pe langa poarta oltenilor. Corner pentru Farul, balonul fiind deviat.