2
CFR Cluj
Deac 89' Sigurjonsson 65'

Asa am trait U Craiova 1948 - CFR Cluj

Asa am trait live text in aceasta pagina, sambata, de la ora 20:30, duelul dintre U Craiova 1948 si CFR Cluj. In tur cele doua echipe au oferit un meci cu cinci goluri.

22:20

90'

Bara se opune la reluarea lui Balan.

89'

Gol Deac!

CFR inchide meciul prin reusita lui Deac pe contraatac.

83'

Bauza scoate in marginea careului pentru voleul lui Negru. Sut peste poarta.

76'

Bauza suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

74'

Debeljuh trimite peste poarta singur in 7-8 metri.

65'

Gol Sigurjonsson !

CFR deschide scorul prin Sigurjonsson cu capul din centrarea lui Deac.

60'

Sansa uriasa ratata de gazde prin Balan. Acesta s-a trezit singur cu portarul la pasa inapoi trimisa de Paun.

59'

Omrani ia galbenul pentru proteste.

46'

A inceput repriza a doua.

21:22

Pauza in Banie.

44'

Debeljuh rateaza din nou intalnirea cu balonul in fata portii.

39'

Omrani prelungeste cu capul pentru Debeljuh. Acesta nu ajunge la minge.

34'

Bordeianu suteaza peste poarta din afara careului.

18'

Faza fixa pentru CFR ramasa fara rezultat.

15'

Offside semnalizat la patrunderea lui Huyghebaert in stanga.

13'

Sacko suteaza in blocaj. Continua presiunea oaspetilor.

12'

Ocazie pentru CFR la sutul lui Omrani deviat de Gajic in corner.

6'

CFR aproape de gol. Respinge Apararea gazdelor.

1'

A inceput meciul din Banie.

0'

U CRAIOVA 1948 : Mogoşanu - Paramatti, Kovacic, Gajic, Huyghebaert - Asamoah, Albu, Baeten - Sidibe, Cl. Bălan, Ondaan.

CFR CLUJ: Hindrich - Manea, Graovac, A. Burcă, Camora - Bordeianu, Boateng, Deac - Omrani, Debeljuh, Sacko.

16:34

Avancronica

CFR Cluj incepe a doua parte a sezonului regular cu cea mai mare diferenta de puncte fata de urmatoarea clasata de la introducerea actualului sistem competitional (8 puncte).

Echipa din Gruia este formatia cu cele mai multe meciuri cu gol marcat in primele 15 etape. Ardelenii au marcat cel putin o data in 13 partide.

Doar opt goluri primite de CFR Cluj fac din aceasta echipa cu cea mai buna defensiva.

U Craiova 1948 a schimbat deja doi antrenori, pe Adrian Mutu si Flavius Stoican, pentru a ajunge la Eugen Trica, tocmai omul care a promovat echipa lui Adrian Mititelu in prima liga.

Oltenii au marcat cel putin o data in opt din cele 15 meciuri de pana acum.

CFR Cluj a castigat in tur, cu 3-2, dupa ce a avut 2-0 si echipa din Banie a reusit sa egaleze.

Marius Sumudica se afla pe banca ardelenilor, in timp ce U Craiova 1948 era antrenata de Adrian Mutu.