1
Sepsi
Rondon 52'

Asa am trait U Cluj - Sepsi

Urmariti live text in aceasta pagina meciul Universitatea Cluj - Sepsi Sf.Gheorghe, partida care marcheaza revenirea Sepcilor Rosii pe Cluj Arena.

90'

Cartonas rosu !

Oaspetii raman in inferioritate numerica, dupa ce Paun a vazut al doilea cartonas galben.

88'

Dimitrov primeste in careu si suteaza in bara portii gazdelor!

83'

Achahbar nu nimereste poarta pe contraatac din pasa lui Tudorie.

74'

Ocazie pentru gazde la sutul lui Boiciuc. Mingea e blocata de portarul Niczuly.

61'

Gorcea blocheaza lovitura de cap a lui Mitrea.

52'

Gol Rondon!

Sepsi deschide scorul prin Rondon la capatul unui contraatac. Pasa decisiva oferita de Aganovic. Este primul gol marcat de Rondon in tricoul covasnenilor.

47'

Niczuly se opune golului la o reluare cu capul. S-a rupt plasa si jocul e oprit.

17:59

Pauza pe Cluj Arena. In continuare 0-0.

40'

Gorcea blocheaza sutul lui Aganovic dupa o actiune personala.

37'

Chipciu reia cu capul peste poarta.

25'

Meciul este oprit. Seabstian Coltescu trimite echipele la cabine din cauza scandarilor xenofobe ale suporterilor clujeni.