2
CFR Cluj
Malele 61' Deac 25'

Asa am trait U Cluj - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Cluj - CFR Cluj, partida din etapa a 15-a in prima liga.

23:01

Final de partida. Trei puncte pentru CFR Cluj.

90'

Ocazie pentru U Cluj la ultima faza. Centrare din stanga si Bic reia cu capul peste poarta. Acesta i-a stricat mingea colegului sau Fulop.

90'

Gol Pires!

Sepcile Rosii reduc din diferenta prin Pires din lovitura de la 11 metri.

90'

Penalty si pentru U Cluj la un fault comis de Kolinger.

84'

Interventie a lui Manea care scoate de pe linia portii.

80'

Iliev respinge in afara terenului sutul lui Petrila.

74'

Cea mai mare ocazie pentru U Cluj in acest meci vine acum la sutul lui Remacle.

61'

Gol Malele!

CFR isi dubleaza avantajul prin Malele. Executie sigura din 11 metri.

59'

Din nou penalty dictat pentru CFR Cluj.

58'

Simion si Vladoiu primesc cartonase galbene la aceeasi faza. Vladoiu pentru ca i-a cerut socoteala lui Radu Petrescu.

57'

Deac scoate mingea la marginea careului pentru sutul lui Muhar.

54'

Boateng loveste mingea dupa fluierul arbitrului si se alege cu un galben.

46'

S-a reluat partida. Balan a intrat la gazde in locul lui Thiam.

21:53

Pauza pe Cluj Arena. CFR intra in avantaj la cabine.

25'

Gol Deac!

CFR Cluj deschide scorul prin Deac din lovitura de la 11 metri. Sut pe centrul portii fara sperante pentru Iliev.

22'

Penalty pentru CFR Cluj dupa o faza de la coltul terenului. Yuri a fost lovit cu piciorul in cap de Ilie. Acesta din urma se alege cu un galben.

18'

Malele reia slab cu capul spre poarta aparata de Iliev.

14'

Filip respinge mingea centrata in careul gazdelor de Manea. Mingea ramane la CFR.

14'

Vladoiu trage cu piciorul stang. Mingea deviata ajunge in bratele lui Scuffet.

11'

Thiam suteaza peste poarta CFR-ului.

3'

Vizibilitate extrem de scazuta din cauza fumigenelor si a tortelor aprinse de suporterii lui U Cluj.

1'

Start de partida pe Cluj Arena, unde fanii Sepcilor Rosii fac spectacol.

20:59

U Cluj: Iliev - Vladoiu, Pitian, Ilie, Ispas - Pires, Filip - Horsia, Fulop, Simion - Thiam.

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Kolinger, Yuri, Camora - Boateng, Muhar - Deac, Malele, Petrila - Yeboah.

12:45

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 30 de ori in principala competitie interna, de cinci ori a castigat U Cluj, de 14 ori s-a impus CFR, iar alte 11 partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu U gazda: 15 meciuri - doua victorii U Cluj - 7 remize - 6 succese CFR.

Cea mai recenta disputa directa in campionatul Romaniei dateaza din 10 aprilie 2015, U Cluj - CFR Cluj 1-0, marcator Vlad Morar.