4
Astra Giurgiu
Sepsi (ag) 100' Llullaku 75' 14' Cordos (ag) 25'

Asa am trait U Cluj - Astra 3-4

Cluj Arena a gazduit de la ora 19:00 duelul dintre U Cluj si Astra Giurgiu, meci din optimile de finala ale Cupei Romaniei. Partida a fost live text in aceasta pagina.

21:36

Se incheie in cele din urma meciul cu victoria si calificarea celor de la Astra Giurgiu.

Prelungiri 2
120'

Ce prostie monumentala! Astra porneste pe contraatac dupa un corner al gazdelor la care participase si portarul Bozoanca. Bus trimite spre poarta goala, Valentin Gheorghe aflat in pozitie afara din joc impinge mingea in poarta si reusita este invalidata. Incredibil!

116'

Llullaku ii paseaza ideal lui Alibec, insa acesta suteaza mult peste poarta.

114'

Eroare in defensiva oaspetilor de care nu profita Ursu. Sut slab in bratele lui Lazar.

112'

Astra controleaza jocul si Bus trimite in bara.

111'

Valentin Gheorghe centreaza in forta si mingea se scurge prin fata portii.

106'

A inceput a doua repriza de prelungiri.

Prelungiri 1

105'

Sansa de gol ratata cu usurinta de Begue.

100'

Gol Sepsi (ag)!

Centrare din corner si mingea lovita de Sepsi intra in poarta celor de la U Cluj. Al doilea autogol al gazdelor in acest meci.

91'

Incep prelungirile cu Astra in atac, echipa aflata in superioritate numerica.

Pauza 2
20:55

3-3 dupa 90 de minute. Meciul intra in prelungiri.

89'

Alibec suteaza din lovitura libera si mingea nu prinde poarta.

88'

Cartonas rosu !

Abrudan il opreste prin fault pe Alibec si este eliminat dupa primirea celui de-al doilea galben.

75'

Gol Llullaku!

Astra restabileste egalitatea cu o reluare din fata portii dupa o centrare din flancul stang. Finalizare cu capul.

75'

Begue scapa singur spre poarta adversa, dar in ultimul moment apare Sepsi din spate si pune un picior salvator.

69'

Ursu suteaza peste poarta celor de la Astra.

50'

Ratare uriasa a celor de la U Cluj pe contraatac. Goga rateaza intalnirea cu balonul in sase metri, acesta ajunge la Gavra care suteaza peste poarta.

46'

19:54

Pauza pe Cluj Arena dupa o repriza super spectaculoasa cu cinci goluri.

43'

Coman se trezeste cu mingea la picior in 6-7 metri si rateaza incredibil executia spre poarta. Mare sansa irosita de U Cluj.

36'

Pierdere importanta pentru U Cluj. Iese Florescu accidentat si in locul lui intra Doru Dumitrescu, jucator adus in vara de la Viitorul.

35'

Sut peste poarta trimis de Alibec.

29'

Alibec ii da peste picioare lui Coman si vede cartonasul galben meritat.

25'

Gol Cordos (ag)!

Astra marcheaza golul doi dupa un corner executat de Alibec. Minge este deviata de Cordos in propria poarta. Partida este relansata, dupa ce U Cluj avea 3-0 in minutul 8!

14'

Astra reduce din diferenta de la 11 metri. Executie sigura din partea lui Llullaku.

13'

Abrudan este avertizat pentru hentul comis in suprafata de pedeapsa. Gazdele protesteaza.

12'

Llullaku suteaza periculos spre poarta, Bozoanca respinge in fata si mingea reluata de Begue  e blocata cu mana de Abrudan.

8'

Gol Taub!

Astra e KO dupa ce incaseaza al treilea gol in opt minute. Inscrie acelasi Taub din pasa lui Goga.

5'

Gol Taub!

U Cluj loveste din nou si are 2-0 pe tabela. Centrare din flancul drept, mingea cade in careul giurgiuvenilor si Taub inscrie cu un sut in forta.

2'

Gol Abrudan!

Sepcile Rosii deschid scorul prin Abrudan dupa o faza fixa de la coltul terenului.