Liga 1

Programul meciurilor din Liga 1, sezonul 2017-2018

Astazi dupa 12:30 la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal a avut loc tragerea la sorti a programului competitional pentru Liga 1, sezonul 2017/2018.

Etapa 1

Vineri, 14 iulie

Concordia Chiajna - ACS Poli Timişoara 18:30
CS U Craiova - CSM Poli Iaşi 21:00

Sambata, 15 iulie

Viitorul - Gaz Metan Mediaş 18:30
Juventus Bucureşti - Dinamo 21:00

Duminica, 16 iulie

Astra - Sepsi Sf. Gheorghe 18:30
Steaua - FC Voluntari 21:00

Luni, 17 iulie

FC Botoşani - CFR Cluj 21:00

Etapa a 2-a (22-23 iulie)

CSM Poli Iaşi - Gaz Metan Mediaş
CFR Cluj - FC Viitorul Constanţa
Dinamo Bucureşti - FC Botoşani
Sepsi Sf.Gheorghe - Juventus Bucureşti
FC Voluntari - Astra Giurgiu
ACS Poli Timişoara - Steaua
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna

Etapa a 3-a (29-30 iulie)

Concordia Chiajna - CSM Poli Iaşi
Steaua - CS Universitatea Craiova
Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara
Juventus Bucureşti - FC Voluntari
FC Botoşani - Sepsi Sf.Gheorghe
FC Viitorul Constanţa - Dinamo Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj

Etapa a 4-a (5-6 august)

CSM Poli Iaşi - CFR Cluj
Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
Sepsi Sf.Gheorghe - FC Viitorul Constanţa
FC Voluntari - FC Botoşani
ACS Poli Timişoara - Juventus Bucureşti
CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu
Concordia Chiajna - Steaua

Etapa a 5-a (9-10 august)

Steaua - CSM Poli Iaşi
Astra Giurgiu - Concordia Chiajna
Juventus Bucureşti - CS Universitatea Craiova
FC Botoşani - ACS Poli Timişoara
FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş - Sepsi Sf.Gheorghe
CFR Cluj - Dinamo Bucureşti

Etapa a 6-a (12-13 august)

CSM Poli Iaşi - Dinamo Bucureşti
Sepsi Sf.Gheorghe - CFR Cluj
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş
ACS Poli Timişoara - FC Viitorul Constanţa
CS Universitatea Craiova - FC Botoşani
Concordia Chiajna - Juventus Bucureşti
Steaua - Astra Giurgiu

Etapa a 7-a (19-20 august)

Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi
Juventus Bucureşti - Steaua
FC Botoşani - Concordia Chiajna
FC Viitorul Constanţa - CS Universitatea Craiova
Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara
CFR Cluj - FC Voluntari
Dinamo Bucureşti - Sepsi Sf.Gheorghe

Etapa a 8-a (26-27 august)

CSM Poli Iaşi - Sepsi Sf.Gheorghe
FC Voluntari - Dinamo Bucureşti
ACS Poli Timişoara - CFR Cluj
CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - FC Viitorul Constanţa
Steaua - FC Botoşani
Astra Giurgiu - Juventus Bucureşti

Etapa a 9-a (9-10 septembrie)

Juventus Bucureşti - CSM Poli Iaşi
FC Botoşani - Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanţa - Steaua
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
Dinamo Bucureşti - ACS Poli Timişoara
Sepsi Sf.Gheorghe - FC Voluntari

Etapa a 10-a (16-17 septembrie)

CSM Poli Iaşi - FC Voluntari
ACS Poli Timişoara - Sepsi Sf.Gheorghe
CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti
Concordia Chiajna - CFR Cluj
Steaua - Gaz Metan Mediaş
Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa
Juventus Bucureşti - FC Botoşani

Etapa a 11-a (20-21 septembrie)

FC Botoşani - CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa - Juventus Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu
CFR Cluj - Steaua
Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna
Sepsi Sf.Gheorghe - CS Universitatea Craiova
FC Voluntari - ACS Poli Timişoara

Etapa a 12-a (23-24 septembrie)

CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara
CS Universitatea Craiova - FC Voluntari
Concordia Chiajna - Sepsi Sf.Gheorghe
Steaua - Dinamo Bucureşti
Astra Giurgiu - CFR Cluj
Juventus Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani - FC Viitorul Constanţa

Etapa a 13-a (30 septembrie-1 octombrie)

FC Viitorul Constanţa - CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani
CFR Cluj - Juventus Bucureşti
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu
Sepsi Sf.Gheorghe - Steaua
FC Voluntari - Concordia Chiajna
ACS Poli Timişoara - CS Universitatea Craiova

Etapa a 14-a (14-15 octombrie)

CSM Poli Iaşi - CS Universitatea Craiova
ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna
FC Voluntari - Steaua
Sepsi Sf.Gheorghe - Astra Giurgiu
Dinamo Bucureşti - Juventus Bucureşti
CFR Cluj - FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul Constanţa

Etapa a 15-a (21-22 octombrie)

Gaz Metan Mediaş - CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa - CFR Cluj
FC Botoşani - Dinamo Bucureşti
Juventus Bucureşti - Sepsi Sf.Gheorghe
Astra Giurgiu - FC Voluntari
Steaua - ACS Poli Timişoara
Concordia Chiajna - CS Universitatea Craiova

Etapa a 16-a (28-29 octombrie)

CSM Poli Iaşi - Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova - Steaua
ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu
FC Voluntari - Juventus Bucureşti
Sepsi Sf.Gheorghe - FC Botoşani
Dinamo Bucureşti - FC Viitorul Constanţa
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş

Etapa a 17-a (4-5 noiembrie)

CFR Cluj - CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti
FC Viitorul Constanţa - Sepsi Sf.Gheorghe
FC Botoşani - FC Voluntari
Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova
Steaua - Concordia Chiajna

Etapa a 18-a (18-19 noiembrie)

CSM Poli Iaşi - Steaua
Concordia Chiajna - Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova - Juventus Bucureşti
ACS Poli Timişoara - FC Botoşani
FC Voluntari - FC Viitorul Constanţa
Sepsi Sf.Gheorghe - Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti - CFR Cluj

Etapa a 19-a (25-26 noiembrie)

Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi
CFR Cluj - Sepsi Sf.Gheorghe
Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara
FC Botoşani - CS Universitatea Craiova
Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
Astra Giurgiu - Steaua

Etapa a 20-a (2-3 decembrie)

CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu
Steaua - Juventus Bucureşti
Concordia Chiajna - FC Botoşani
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa
ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari - CFR Cluj
Sepsi Sf.Gheorghe - Dinamo Bucureşti

Etapa a 21-a (9-10 decembrie)

Sepsi Sf.Gheorghe - CSM Poli Iaşi
Dinamo Bucureşti - FC Voluntari
CFR Cluj - ACS Poli Timişoara
Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova
FC Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna
FC Botoşani - Steaua
Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu

Etapa a 22-a (16-17 decembrie)

CSM Poli Iaşi - Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu - FC Botoşani
Steaua - FC Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
CS Universitatea Craiova - CFR Cluj
ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti
FC Voluntari - Sepsi Sf.Gheorghe

Etapa a 23-a (3-4 februarie)

FC Voluntari - CSM Poli Iaşi
Sepsi Sf.Gheorghe - ACS Poli Timişoara
Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova
CFR Cluj - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş - Steaua
FC Viitorul Constanţa - Astra Giurgiu
FC Botoşani - Juventus Bucureşti

Etapa a 24-a (10-11 februarie)

CSM Poli Iaşi - FC Botoşani
Juventus Bucureşti - FC Viitorul Constanţa
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş
Steaua - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova - Sepsi Sf.Gheorghe
ACS Poli Timişoara - FC Voluntari

Etapa a 25-a (17-18 februarie)

ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova
Sepsi Sf.Gheorghe - Concordia Chiajna
Dinamo Bucureşti - Steaua
CFR Cluj - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş - Juventus Bucureşti
FC Viitorul Constanţa- FC Botoşani

Etapa a 26-a (24-25 februarie)

CSM Poli Iaşi - FC Viitorul Constanţa
FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş
Juventus Bucureşti - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti
Steaua - Sepsi Sf.Gheorghe
Concordia Chiajna - FC Voluntari
CS Universitatea Craiova - ACS Poli Timişoara

Promo: Cote mărite în fiecare zi la Fortuna și peste 100 de pariuri pe fiecare eveniment. Înregistrează-te!



# Echipă J +/- P
1 CFR Cluj 18 18 40
2 FCSB 18 24 38
3 Craiova 18 11 36
4 Botosani 18 9 32
5 Viitorul 18 11 30
6 Astra 18 7 28
Programul meciurilor din Liga 1, sezonul 2017-2018