1
FC Botosani
Golofca 26'

Voluntari scoate un punct cu Botosani in inferioritate numerica

Etapa a 11-a din playout a continuat, duminica, cu meciul dintre FC Voluntari si FC Botosani. Apasati aici pentru live video

Golofca a deschis scorul pentru Botosani in minutul 26 cu o reluare din sase metri la pasa lui Serediuc.

Voluntariul a restabilit egalitatea zece minute mai tarziu prin Daniel Benzar care, excelent lansat de pasa lui Rauta, a reluat fulgerator din interiorul careului.

Un gol marcat de gazde in inferioritate numerica dupa ce, in minutul 19, Cernat fusese eliminat cu rosu direct pentru un fault cu talpa inainte.

FC Voluntari: Mincă - Fl. Achim (Novac '63), Balaur, Horj, Bucurică - Răuţă, C. Lazăr (Marinescu '77) - Căpăţână, Cernat, D. Benzar - A. Voicu (Ivanovici '67). Antrenor Adrian Mutu.

FC Botoşani: Pap - Burcă, Miron, Plămadă - Unguruşan, Oaidă (Rodriguez '77), Vl. Achim, Muşat - Serediuc (Moruţan '68), Golubovici (Axente '46), Golofca. Antrenor Costel Enache.

Cartonaşe galbene: A. Voicu '33, C. Lazăr '38, Ivanovici '90+1 / Golubovici '45

Cartonaş roşu: Fl. Cernat '19

Arbitru: George Găman.

18:53

Final de meci.

87'

Morutan nu prinde poarta cu un sut din afara careului.

61'

Minca respinge peste poarta sutul lui Golofca din afara careului.

58'

Musat isi salveaza echipa de la gol la reluarea lui Achim (Voluntari).

55'

Botosaniul domina jocul si Ungurusan suteaza peste poarta din afara careului.

52'

Achim de la Botosani apare la finalizare pe coltul lung si trimite pe langa poarta.

46'

18:04

Axente intra in urma lui Golubovic. Acesta din urma avea un galben din prima repriza.

17:48

George Gaman fluiera finalului meciului de la Voluntari.

40'

Sansa ratata de Golofca din interiorul careului dupa o noua patrundere initiata de Serediuc.

36'

Gol D.Benzar!

Rauta trimite o pasa senzationala peste apararea adversa si Daniel Benzar, excelent urca in careu, finalizeaza cu o executie fulgeratoare.

26'

Gol Golofca!

Serediuc centreaza din dreapta pentru reluarea cu latul a lui Golofca din sase metri. Finalizare simpla din partea atacantului de la Botosani.

23'

Moment tensionat dupa ce portarul Pap iese din poarta si prinde mingea din afara careului la limita careului. Doar lovitura libera pentru gazde.

19'

Cartonas rosu !

Echilibrul meciului este rupt dupa un rosu incasat direct de Cernat pentru o intrare cu crampoanele pe tibia lui Oaida.