2
Dinamo
Nistor 72' Popescu 64'

Asa am trait Juventus - Dinamo in playout

Lanterna rosie a campionatului a primit vizita lui Dinamo, prima clasata din playout, intr-un duel disproportionat la prima vedere. Meciul a fost live text aici. Apasati aici pentru live video

22:51

Adrian Cojocaru pune capat partidei.

72'

Gol Nistor!

Dinamo se desprinde la 2-0 prin reusita lui Nistor. Preluare in marginea careului si sut fara speranta pentru Draghia.

71'

Meciul este oprit din cauza fanilor dinamovisti care au aruncat cu torte pe teren.

70'

Constantinescu avertizat pentru un fault asupra lui May.

64'

Gol Popescu!

Popescu deschide scorul cu o lovitura de cap in urma unui corner.

58'

Hanca loveste rau balonul din interiorul careului si mingea se duce peste peluza ocupata de fanii dinamovisti.

21:48

Pauza in meciul de la Voluntari.

37'

Constantinescu scapa singur cu portarul dupa o pasa gresita trimisa gresit la adversar de May. Mingea intalneste bara.

32'

Galben incasat de Corbu pentru un fault asupra lui Nicoara.

17'

Draghia intervine din nou decisiv si scoate reluarea lui Popa.

13'

Nistor ii paseaza lui Hanca in careu si acesta rateaza deschiderea scorului cu un sut in Draghia.

1'

A inceput meciul.

21:28

Juventus: Drăghia - Kardes, Leca, Wallace, D. Popescu - Balgiu, Gheorghe - Drăghici, Băjenaru, Nicoară - Constantinescu.

Dinamo: Penedo - Corbu, Popescu, Katsikas, Olteanu - Palic, Mahlangu, Nistor - Hanca, Popa, Salomao.

11:28

Juventus si Dinamo s-au intalnit doar in editia curenta de campionat. Dinamo a castigat de doua ori, iar Juventus s-a impus o data, chiar in Stefan cel Mare, scor 2-1.

11:27

Din cele sase meciuri jucate in deplasare in 2018 Dinamo a obtinut patru victorii si a pierdut de doua ori.

11:26

Doar doua victorii a reusit Juventus in meciurile considerate pe teren propriu in acest sezon (2-1 cu Sepsi si 1-0 cu ACS Poli Timisoara). In rest, formatia din cartierul bucurestean Colentina are patru remize si 11 infrangeri!