1
Sepsi Sf.Gheorghe
Fulop 25'

Gaz Metan si Sepsi termina la egalitate

Am transmis live text in aceasta pagina de la 18:30 meciul de la Medias dintre Gaz Metan si Sepsi Sf.Gheorghe. Apasati aici pentru live video

Au evoluat echipele:

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Sîrghi, M. Constantin, Buşu – Chamed (Romeo ’46), Cristea, Rosado (Buziuc ’80) – Olaru (Tîrcoveanuu ’68), Fernandes, Caiado. Antrenor: Cristian Pustai

Sepsi: Niczuly - Dalmau, Ursu, Ghinga, Sato - Petrovikj, Gorrin (Ross ’63) - Tandia, Fulop, Hamed  (Dima ’76) – Simonovski (De Oliveira ’82). Antrenor: Eugen Neagoe.

Cartonaşe galbene: Rosado ’36 / Simonovski ’42, Sato ’69, ‘73

Cartonaş roşu: Sato ‘73.

Horatiu Fesnic a condus meciul la centru.

20:23

86'

Lovitura de la colt a gazdelor ramasa fara rezultat.

74'

Cartonas rosu !

Sato vede al doilea si este eliminat din joc.

65'

Sut pe poarta trimis de Rondon. Tabela ramane nemodificata.

50'

Sut pe poarta trimis de Fulop. Intervine portarul gazdelor.

46'

19:17

Pauza la Medias.

25'

Gol Fulop!

Fulop egaleaza din pasa lui Tandia.

17'

Caiado semnalizat in pozitie afara din joc.

15'

Incercare din partea lui Hamed, insa mingea nu prinde poarta. Prima sansa a oaspetilor.

13'

Sansa de 2-0 ratata de Cristea cu un sut din interiorul careului in plasa laterala.

6'

Gol Cristea!

Cristea deschide scorul pentru Gaz Metan cu o lovitura de cap din interiorul careului.

1'

A inceput meciul de la Medias.

14:53

In precedentul meci disputat la Medias, in 10 august 2017, Gaz Metan a castigat, cu 2-1.

14:53

In acest sezon fiecare echipa a castigat cate un meci din cele trei directe, iar o partida s-a incheiat la egalitate.

14:52

Cei de la Sepsi sunt neînvinşi în cele cinci jocuri disputate în play-out din postura de oaspeti. In deplasare au obtinut două victorii (2-0 cu Juventus, 2-1 cu FC Voluntari) şi trei remize.

14:52

O singură înfrângere au suferit cei de la Gaz Metan în ultimele șase jocuri disputate pe teren propriu, un 2-3 cu Dinamo. In rest au trei victorii şi două rezultate de egalitate.