1
0
FC Voluntari

FC Voluntari ramane cu emotii in Liga 1 dupa lovituri de daprtajare cu Chindia

Am transmis live text in aceasta pagina, miercuri dupa ora 17:30, returul partidei dintre Chindia Targoviste si FC Voluntari din barajul pentru mentinerea/promovarea in Liga 1 Betano. Voluntari a castigat mansa tur, pe teren propriu, cu 1-0.

Denis Ciubotariu a anulat in minutul 67, cu o lovitura de cap, avantajul din tur al celor de la Voluntari.

Cum pana la finalul timpului regulamentar nici una dintre formatii n-a mai inscris s-a intrat in prelungiri.

Oaspetii au ratat cea mai mare ocazie in timpul suplimentar prin Balaur si totul s-a decis la loviturile de departajare.

Presiunea momentului si-a spus cuvantul si jucatorii Chindiei n-au reusit sa transforme niciuna dintre penalty-uri.

Pentru Voluntari au punctat Cernat, Marinescu si Leasa, iar cu scorul de 3-0 echipa ilfoveana isi asigura ramanerea in Liga 1 Betano.

Cherchez, Pencea si Negut au ratat pentru Chindia.

20:18

Voluntari castiga cu 3-0 la loviturile de departajare.

Penalty
P

Cernat, Marinescu si Leasa transforma si mentin Voluntariul in Liga 1.

Prelungiri 1
92'

Balaur trimite cu capul si mingea ocoleste de putin poarta Chindiei.

Pauza 2
19:27

Meciul intra in prelungiri. Dupa 180 de minute scorul este egal, 1-1.

90'

Ivanovici respinge in extremis cu capul in corner o minge recentrata in fata portii.

75'

Cerchez suteaza pe poarta din lovitura libera. Minca respinge peste bara.

67'

Gol Ciobotariu!

Chindia deschide scorul prin lovitura de cap a lui Ciobotariu. La acest scor avantajul Voluntariul din tur este anulat.

59'

Mihai trimite pe jos dintr-o lovitura libera. Prinde Minca fara nicio emotie.

55'

Cea mai mare ocazie de gol a gazdelor la sutul lui Negut cu exteriorul. Respinge Minca in corner.

46'

Sansa de gol ratata de oaspeti dupa sutul de la distanta incercat de Marinescu. Retine Aioanii in doi timpi.

46'

18:20

Kovacs pune punct primei reprize.

45'

Balan reia cu capul pe langa poarta dupa o ezitare a portarului gazdelor.

45'

Prima repriza e prelungita cu 2 minute.

45'

Daniel Benzar avertizat pentru o piedica din spate.

41'

Sut trimis de Martac pe langa poarta.

37'

Finalul primei reprize e dominat de Chindia. Cei de la Voluntari nu mai joaca nimic de minute bune.

35'

Horj scapa de eliminare pentru o agatare de jos a lui Florea. Centralul Kovacs a trecut cu vederea faultul.

34'

Mihai trimite o minge peste apararea adversa si Florea, fostul atacant de la Astra, rateaza de putin intalnirea cu balonul.

29'

Bucurica avertizat pentru o intrare cu talpa inainte.

27'

Sut peste poarta trimis de Stoica in urma unei centrari din corner.

26'

Rogoveanu incearca de doua ori sutul spre poarta. De fiecare data mingea s-a oprit in blocaj.

25'

Minge de urmarire pentru Cherchez, insa Minca este mai rapid si retine balonul din fata acestuia.

17'

Centrare a lui Mihai in sase metri pentru Florea. Iese Minca si retine.

14'

Corner

Lovitura libera obtinuta de Voluntari in marginea careului advers. Marinescu incearca sutul pe sub zid, dar nu obtine decat corner.

12'

Florea trimite cu capul de langa Balaur si mingea se duce alaturi. O sansa aparuta din nimic pentru Chindia.

10'

Florea obtine lovitura libera in jumatatea adversa si este un galben incasat de Horj.

8'

Iesire buna pe atac a Chindiei, insa Negut suteaza in blocajul unui fundas advers.

5'

Destul de multe intreruperi in primele minute ale meciului de la Targoviste. Se joaca pe o caldura de peste 30 de grade la nivelul gazonului.

2'

Balan suteaza in bara dintr-o lovitura libera si Voluntariul rateaza deschiderea scorului.

1'

Start de partida la Targoviste, unde la partida asista aproximativ 5000 de spectatori.

17:30

Chindia Târgovişte: Aioanii - Martac, D. Ciobotariu, Vătavu, Dumitraşcu - Neguţ, Rogoveanu, L. Mihai, Stoica - Florea, Cherchez;

FC Voluntari: Mincă - Leasă, Balaur, Horj, Bucurică - Novac, Răuţă, Căpăţână, Marinescu, D. Benzar - Bălan.

12:07

Este pentru al treilea an cand se disputa baraj intre locul 6 din playout-ul Ligii 1 si locul trei din Liga 2. Niciodata pana acum echipa din esalonul secund nu a reusit promovarea.