3
Dinamo
Pesic 75' Salomao 58' Popa 25'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - Dinamo

Dinamo, liderul din playout, a evoluat luni seara in Banat pentru meciul cu ACS Poli Timisoara, echipa aflata pe loc retrogradabil si care avea nevoie de trei puncte ca de aer. Apasati aici pentru live video

22:38

Final de meci.

89'

Gol Draghici!

Timisoara reduce din diferenta prin Draghici. Un gol primit cu entuziasm, desi nu schimba cu nimic datele problemei.

86'

Straton respinge peste poarta sutul lui Pesic. Va fi corner pentru Dinamo.

81'

Straton respinge cu piciorul sutul lui Popa. Degringolada totala in apararea timisorenilor.

78'

Parada a lui Penedo la reluarea lui Rat din lovitura libera.

76'

Putinii spectatori timisoreni scandeaza: "Rusine, rusine". Dinamovistii le raspund cu "Serie B, Serie B".

75'

Gol Pesic!

Salomao centreaza in fata portii si Pesic indeplineste o simpla formalitate cu latul.

65'

Canu reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Rat.

64'

Cartonas galben Nistor!

Pentru un fault dur.

60'
Hanca suteaza pe langa poarta.

58'

Gol Salomao!

Salomao dubleaza avantajul lui Dinamo din pasa lui Popa. O faza de contraatac si o finalizare cu sut sub transversala.

49'

Gol anulat dinamovistilor pentru un offside la Popa.

32'
Sut bun trimis de Mahlangu, fara insa a modifica tabela.

25'

Gol Popa!

Dinamo deschide scorul prin Popa.
22'
Munteanu suteaza bine pe poarta. Intervine Mutiu.
11'
Rat isi reia locul in teren.
9'
Rat iese accidentat la margine si le da emotii celor de pe banca Timisoarei.
1'

A inceput meciul de la Timisoara. Vedeti mai jos echipele de start.

ACS Poli: Straton - Melinte, Canu, Seroni - Munteanu, Artean, Vasvari, Oliva - Draghici, Birnoi, Ciucur.

Dinamo: Mutiu - Corbu, Popescu, Grigore, Olteanu - Dudea, Gheorghe - Nistor, Salomao, Moldoveanu - Popa.

13:31

Dinamo n-a mai primit gol in ultimele patru etape si a marcat 10 goluri.

13:31

De trei meciuri Timisoara n-a mai marcat vreun gol, mai precis de la victoria 2-0 cu Juventus.

13:30

Ultimul meci disputat la Timisoara, in 18 decembrie 2017, s-a incheiat la egalitate, scor 0-0.

13:30

Doar doua victorii a obtinut ACS Poli in cele noua confruntari cu Dinamo pe prima scena a fotbalului romanesc.

13:29

Pana acum au fost patru meciuri cu ACS Poli in postura de gazda. Banatenii au triumfat o data si Dinamo s-a impus de doua ori.

13:29

In afara infrangerii de la Sf.Gheorghe, Dinamo a obtinut cinci victorii, toate la peste doua goluri diferenta.

13:28

Misiunea echipei lui Rica Neaga este una dificila, Dinamo fiind liderul autoritar din playout. Un singur meci au pierdut "cainii" in ultimele sase deplasari.

13:28

Timisoara este condamnata sa castige meciul cu Dinamo pentru a ramane la mana ei in lupta pentru evitarea retrogradarii. Cu un succes in meciul de luni seara banatenii ar urca pe locul de baraj ocupat in prezent de Voluntari.