1
Voluntari
Lazar 12'

Asa am trait Supercupa Romaniei: Viitorul - Voluntari 0-1. Campioana in zece!

Supercupa Romaniei a deschis practic noul sezon competitional in fotbalul autohton cu intalnirea dintre campioana Viitorul Constanta si surprinzatoarea castigatoare a Cupei Romaniei, FC Voluntari.

22:53

Fluier final si FC Voluntari castiga Supercupa Romaniei.

90'

Cinci minute de prelungire aratate de la margine pentru aceasta Supercupa.

76'

Panica in careul Voluntariului la o centrare a lui Benzar. Respinge Balauru si apoi Lazar indeparteaza balonul.

74'

Galben primit de Herea la putine minute de la intrarea pe teren.

71'

Herea debuteaza la Viitorul intrand in locul lui Nedelcu.

69'

Casap trimite pe langa poarta din lovitura libera.

68'

Acsinte este avertizat si Viitorul beneficiaza de o lovitura libera periculoasa din marginea careului advers.

62'

Probleme pentru Vasile Maftei. Jocul este oprit pentru a permite intrarea medicilor pe teren.

49'

Sansa buna de gol ratata de Viitorul prin Cicaldau. Reluare din cativa metri in bratele lui Balauru.

46'

Casap intra in locul lui Chitu in debutul partii secunde la Viitorul.

21:48

Coltescu pune capat primei reprize.

42'

Incercare nereusita de sut din partea lui Ganea. O minge trimisa din afara careului care se duce peste poarta.

32'

Cartonas rosu !

Viitorul ramane in zece jucatori dupa ce Vina primeste al doilea cartonas galben pentru o tinere a lui Lazar la centrul terenului.

22'

Ganea trimite o pasa lobata in careu pentru urcarea lui Matan. Intervine Lazar si respinge in corner.

19'

Nedelcu incearca sutul de la distanta, insa mingea ocoleste poarta aparata de Balauru.

14'

Cartonas galben Vina!

Pentru un fault la Marinescu. Proteste din partea lui Hagi pe margine.

12'

Gol Lazar!

Aparitie a lui Lazar la bara a doua si acesta deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Acsinte.

11'

Corner

Cel dintai corner al meciului pentru Viitorul. Centrarea in marginea careului mic este respinsa de Maftei.

10'

Prima sansa de gol apartine celor de la Viitorul in urma sutului din 16 metri expediat de Matan. Balonul a trecut pe langa poarta.

1'

A inceput Supercupa Romaniei, meci programat la Botosani.

20:54

INFO: In caz de egalitate dupa 90 de minute se va proceda direct la executarea loviturilor de departajare de la 11 metri.

20:06

Viitorul: Rîmniceanu - Dumitraş, Țîru, Boli, Ganea - Lopez, Nedelcu, Vînă - Mățan, Chițu, Cicâldău.
Rezerve: Buzbuchi - M. Constantin, Mladen, Benzar, Casap, Herea, Țucudean.

FC Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte - Lazăr, Răuță - Deac, Marinescu, Olteanu - Bălan.
Rezerve: Petrariu - Leasă, Tăbăcariu, Ivanovici, Căpățână, Pârcălabu, Popadiuc.