1
Dinamo
Nemec 57'

Asa am trait Steaua - Dinamo 2-1

Eternul derby al fotbalului romanesc, Steaua - Dinamo, a fost live text in aceasta pagina dupa ora 20:30.

22:26

Kovacs fluiera finalul meciului.

90'

Rivaldinho reia cu capul in bara dupa un corner. Steaua se apara eroic si in cele din urma obtine cele 3 puncte.

90'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este refacut dupa ce Busuladzic primeste al doilea galben pentru o lovitura cu cotul asupra lui Enache.

90'

Meciul este prelungit cu 5 minute. Dinamo preseaza puternic in cautarea egalarii.

90'

Gnohere centreaza in fata portii, Enache cade acolo si nu se acorda nimic.

89'

Achim intra in locul lui Tanase. Muniru este retras fundas central la Steaua.

87'

Pintilii face hent la un duel in marginea terenulu cu Rivaldinho si este eliminat.

83'

Forteaza Contra cu Rivaldinho in locul lui Mahlangu. Doua varfuri pentru Dinamo pe finalul meciului.

81'

Alibec ii lasa locul la Steaua lui Gnohere.

81'

Galben primit de Pintilii pentru un fault in propria jumatate de careu.

80'

Enache rateaza dupa un contraatac doi contra doi. A incercat coltul scurt, dar a tras fara vlaga.

78'

Steaua ramane agresiva dupa marcarea golului doi si are doua faze periculoase pornite de la recuperari la centrul terenului.

75'

Gol Boldrin!

Boldrin marcheaza la a doua atingere de balon. O formalitate din 6-7 metri la o minge saltata de Alibec pentru Momcilovic. Pasa acestuia a facut diferenta.

74'

Boldrin in locul lui De Amorim la Steaua.

72'

Cartonas galben primit de Tanase pentru o interventie intarizata in marginea terenului.

69'

Sansa uriasa ratata de Amorim din 2-3 metri la pasa lui Enache deviata. Cerniauskas iese providential si blocheaza.

62'

Lovitura libera pentru Steaua de la 30 metri. Alibec prinde poarta si Cerniauskas prinde in doi timpi.

61'

Partida este reluata dupa ce Ionel Danciulescu a mers sa discute cu liderii galeriei dinamoviste.

59'

Alti doi suporteri dinamovisti patrund pe teren. Se intra pe Arena Nationala ca in Gradina Cismigiu si masurile de ordine sunt de-a dreptul jenante.

57'

Gol Nemec!

Dinamo egaleaza prin Nemec cu o lovitura de cap. Golul a fost validat dupa ce Kovacs s-a consultat cu arbitrul asistent.

56'

Pintilii il opreste prin fault de Hanca la centrul terenului. Contra il va trimite in teren pe Patrick Petre.

54'

Sansa buna a stelistilor cu Alibec in prim plan. Acesta patrunde in careul dinamovist, dar intarzie sutul si pierde mingea.

53'

Muniru protesteaza dupa un fault al lui Popescu asupra lui Alibec si este avertizat.

47'

Cartonas galben Oliva!

Interventie dura in atac asupra lui Momcilovic.

46'

Nita culege in extremis mingea de la picioarele lui Bawab. Apararea stelista si-a aratat din nou limitele.

46'

Dinamo pune mingea in joc pentru repriza secunda.

45'

Oliva executa direct pe poarta si Nita are o noua parada senzationala respingand in corner. Nu se mai executa si dinamovistii protesteaza vehement la adresa lui Istvan Kovacs.

45'

Lovitura libera pentru Dinamo la ultima faza a reprizei.

45'

Executie teribila din partea lui Ovidiu Popescu de la coltul terenului. Mingea iese in cealalta parte a terenului.

44'

Actiune cursiva a stelistilor plecata de la o recuperare a lui Ovidiu Popescu. Gazdele obtin cornerul si galben pentru Nedelcearu.

38'

Busuladzic suteaza mult pe langa poarta stelista.

37'

Centrare a lui Pleasca in fata portii dinamoviste. Retine portarul Cerniauskas din picioarele lui Alibec.

36'

Cartonas galben Busuladzic!

Primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Tanase.

34'

Centrarea lui Hanca ajunge in bratele lui Nita.

33'

Bawab obtine lovitura libera in duel cu Pleasca. Lovitura libera periculoasa pentru Dinamo din marginea careului stelist.

32'

Inca un corner al dinamovistilor care se incheie cu mingea in bratele lui Nita.

30'

Cea mai mare ocazie ratata de Dinamo pe o contra. Hanca reia periculos din afara careului o minge respinsa de Nita. Faza de la coltul terenului ramane fara rezultat.

29'

Dinamo revine in jumatatea stelista si obtine lovitura libera la un fault comis de Tanase asupra lui Nedelcearu.

28'

Alibec vrea sa faca prea multe de unul singur si pierde mingea in duel cu trei dinamovisti. Ar fi putut da drumul balonului in centru pentru Tanase.

26'

Un nou contact dur intre Pleasca si Oliva. De aceasta data jucatorul dinamovist iese mai sifonat din duel.

23'

Muniru suteaza mult peste poarta dinamovista.

21'

Faza se incheie cu un offside in care sunt surprinsi Moke si Momcilovic.

21'

Corner

Alibec recupereaza in jumatatea dinamovist din picioarele lui Mahlangu si obtine cornerul.

20'

Ovidiu Popescu suteaza direct spre poarta si mingea se duce mult peste.

19'

Tanase il pacaleste pe Mihai Popescu si obtine lovitura libera in marginea careului dinamovist.

18'

Presing agresiv facut de Dinamo in jumatatea stelista, dar Oliva greseste pasa pentru Nemec.

15'

Dinamo urca liniiile fiind nevoita sa construiasca in cautarea egalarii.

13'

Meciul este reluata cu o minge in adancime pentru Alibec. Steaua obtine o aruncare de la margine, dar Dinamo va repune mingea dintr-o lovitura libera.

12'

Un suporter dinamovist patrunde pe teren, ia mingea la picior si fuge cu ea spre mijlocul terenului. Oamenii de ordine intervin cu dificultate. Alti doi suporteri patrund pe teren si sunt in cele din urma evacuati.

12'

Steaua ramane in presiune si Momcilovic reia cu capul dupa o centrare din lovitura libera.

9'

Gol Alibec!

Alibec deschide scorul cu un sut senzational din afara careului.

8'

Minge in careu pentru Enache, acesta gaseste cu greu culoarul de sut si trage slab. Retine in cele din urma Cerniauskas.

7'

Filip respinge mingea centrata in careu, iar Steaua reia atacul pozitional din propria jumatate.

7'

Lovitura libera pentru Steaua din flancul drept dupa un fault comis de Mihai Popescu asupra lui Tanase.

4'

Pleasca ramane intins pe gazon dupa contactul cu Oliva. Jocul este reluat si debutantul stelist continua partida.