1
ASA Tg.Mures
Constantin 65'

Asa am trait Steaua - ASA Tg.Mures 1-1

Am transmis in aceasta pagina live text dupa ora 20:30 meciul dintre Steaua si ASA Tg.Mures din etapa a 26-a a Ligii 1, ultima a sezonului regulat.

90'

Trei minute suplimentare aratate de la margine.

89'

Pap scoate din nou unu la unu cu Alibec. Ocazie mare ratata de Steaua.

86'

Boldrin trimite direct pe poarta dintr-o lovitura libera si Pap scoate de sub bara in corner. Centralul a vazut altceva si dicteaza repunere din 6 metri.

85'

Steaua ataca in valuri si Pap scoate cu piciorul sutul lui Alibec.

84'

Boldrin rateaza pasa decisiva pentru Gnohere. Francezul astepta liber in centrul careului advers dupa un contraatac dezvoltat de Alibec in stanga.

82'

Schimbare post pe post la oaspeti cu fostul stelist Lemnaru in locul lui Batfoi.

81'

O noua sansa irosita de stelisti la pasa prea moale a lui Alibec pentru De Amorim. Acesta ar fi ramas singur cu portarul.

78'

Gnohere suteaza peste poarta din marginea careului dupa un contraatac dezvoltat de Alibec.

76'

Ocazie mare ratata de Steaua prin Alibec. Sutul acestuia este deviat in bara de portarul Pap.

75'

Jocul se aprinde si ASA rateaza prin Balgiu. Sut pe poarta retinut in doi timpi de Stancioiu.

73'

Gol Gnohere!

Gnohere egaleaza intr-un moment critic pentru Steaua reluand fulgerator la prima bara o centrare a lui Alibec.

72'

65'

Gol Constantin!

Marius Constantin transforma lovitura de la 11 metri si din tribune se scandeaza "Demisia, Demisia"!

64'
64'

Lovitura de teatru pe Arena Nationala: Sin obtine lovitura de la 11 metri la un duel cu Jakolis.

61'

Velayos reia departe de poarta lui Stancioiu, portar care anterior trimisese gresit in afara terenului la o degajare.

60'

De Amorim trimite un lung de linie la care nici macar vitezistul Jakolis nu mai poate ajunge. Reghecampf se intoarce resemnat pe banca dupa aceasta faza.

58'

Boldrin executa fara adresa o lovitura libera din marginea careului advers.

56'

De Amorim patrunde in careul advers, dar rateaza complet pasa spre Boldrin si Steaua iroseste prima sansa in aceasta repriza.

52'

A doua schimbare la Steaua: intra Gnohere in locul lui Tanase.

52'

Aparitie surprinzatoare a grecului Rougkalas in careul stelist. Acesta reia cu capul in bratele lui Stancioiu.

50'

Marius Constantin a fost avertizat cand au trecut cinci minute din aceasta repriza fara ceva notabil pe teren.

49'

Nicolita obtine lovitura libera in jumatatea stelista, insa muresenii nu obtin nimic din aceasta posesie.

48'

Muresan incearca sutul de la mare distanta si avem prima minge a oaspetilor spre poarta lui Stancioiu.

46'

Se reia jocul cu o schimbare la Steaua. Boldrin a intrat in locul lui Pintilii.

21:32

Stelistii ies primii de la cabine, semn ca sunt nerabdatori sa reia aceasta partida.

21:20
45'

Iulian Calin pune capat primelor 45 de minute.

45'

Transversala se opune la sutul lui Alibec din interiorul careului. Al treilea corner consecutiv pentru Steaua.

43'

Jakolis cade in careul muresenilor, insa centralul Iulian Calin lasa jocul sa continue.

38'

Acealasi Batfoi obtine cornerul pentru ASA. Mingea este centrata in careu pentru Nicolita, insa fostul stelist se pozitioneaza gresit pentru o reluare spre poarta.

37'

Incursiune a lui Batfoi pe dreapta, insa acesta asteapta prea mult sprijin si actiunea oaspetilor se stinge lamentabil.

32'

Velayos trimite in corner mingea centrata de Jakolis. Mingea repusa in joc de Alibec este respinsa de Muresan.

29'

Balgiu vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Alibec la centrul terenului.

25'

Alibec rateaza incredibil lovitura de la 11 metri! Sut lamentabil trimis pe langa poarta.

25'

PENALTY pentru Steaua la un hent comis de Rougalas.

24'

22'

Sansa de gol pentru Steaua la reluarea lui Muniru pe langa poarta din centrarea lui Alibec din lovitura libera.

21'

Trei stelisti scosi deja la incalzire pe margine: Boldrin, Pleasca si Balasa. Acesta din urma a fost certat mai devreme la margine de Reghecampf si am putea asista in partea secunda la debutul lui Pleasca.

19'

Centrare a lui Popescu in fata portii si Alibec rateaza reluarea spre poarta. Corner pentru Steaua la cea mai periculoasa actiune a gazdelor de pana acum.

18'

ASA aduce sase oameni in presing in jumatatea stelista si constructia gazdelor are serios de suferit.

17'

Accelerare a lui Popescu pe dreapta si Constantin respinge cu capul in corner. Alibec executa lovitura de la colt care ramane fara rezultat.

17'

Sut trimis de Tanase pe langa poarta. O faza din care decarul stelist putea obtine mai mult.

15'

Tanase scapa o minge trimisa de Popescu in afara terenului si se aude un murmur de dezaprobare din tribune.

14'

Fanion ridicat de la margine pentru o pozitie de offside la Batfoi.

11'

Alibec executa slab lovitura libera trimitand direct in capul unui dintre jucatorii din zidul muresenilor.

9'

Contrataac al Stelei dezvoltat in stanga de Tanase. Acesta paseaza pentru De Amorim, insa acesta era deja cazut. Lovitura libera pentru Steaua din marginea careului.

9'

Cei de la ASA au adus pentru prima data mingea in careul stelist, dar Sin nu a reusit pasa decisiva pentru Batfoi.

6'

Atmosfera dezolanta pe Arena Nationala unde nu sunt prezenti mai mult 1500-2000 de spectatori. ASA este sustinuta de 10 suporteri.

4'

Prima faza periculoasa a meciului apartine Stelei la patrunderea lui Tanase pe stanga. Popescu nu poate suta la poarta din centrarea acestuia.