Viitorul

Asa am trait Sepsi - Viitorul 0-0. Penalty ratat de gazde!

Etapa a 25-a, penultima din sezonul regular al Ligii 1 Betano, debuteaza vineri seara cu duelul dintre Sepsi Sf.Gheorghe si Viitorul Constanta.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video Sepsi - Viitorul

21:57
Meciul se încheie cu un sut pe poarta trimis de Tandia. Retine Cojocaru si s-a terminat 0-0.

84'

Vasvari primeste cartonasul galben.
82'
In cele din urma portarul oaspetilor se ridica si meciul e reluat.
82'
Cojocaru ramane pe gazon dupa un balon respins in sase metri.
77'
Lovitura libera pentru Viitorul executata in zid de Ianis Hagi.

70'
Dubla schimbare la oaspeti: Achim si Calcan intra in locul lui Ciobanu si Houri.
64'
Ratare! Tandia trimite incredibil pe langa poarta de la 11 metri. Ramane 0-0.
62'
Mladen il faulteaza pe Stefan si se acorda penalty pentru Sepsi.

59'

Rus trimite in bara cu toata poarta in fata dupa actiunea in viteza a lui Tandia in dreapta.
57'
Creste presiunea celor de la Sepsi. Corner obtinut la sutul lui Stefan deviat de Tiru.
51'
Jocul este reluat fara ca Viera sa primeasca nici macar galben. Intre timp, din fericire, Ianis revine pe teren.
49'
Accidentarea este una serioasa si Ianis se ridica cu greu.
48'
Ianis Hagi acuza o accidentare grava la intrarea lui Viera. Genunchiul drept al capitanului de la Viitorul are probleme.
46'
Start de repriza secunda.
20:50
Pauza la Sf. Gheorghe intr-o atmosfera tensionata.

44'

Adrian Rusu este avertizat pentru un fault asupra lui Ianis Hagi.
37'
Corner executat de Ianis Hagi pentru aparitia lui Ghita in careul advers. Acesta reia pe langa poarta.
27'
Centrare periculoasa a lui Mensah la intalnire in careu. Velev apare tarziu si mingea iese afara.
21'
Mladen centreaza din dreapta si Iacob reia cu capul spre poarta gazdelor.
16'
Centrare buna a lui De Nooijer din stanga. Ianis Hagi faulteaza in atac.
11'
Ianis Hagi incearca sutul spre poarta. Mingea se duce mult peste.

9'

De Moura vede galben pentru faulturi repetate.
6'
Ianis Hagi e controlat la glezne de fundasul dreapta De Moura. Cei doi au si un schimb de replici.
5'
Terenul inghetat pune probleme ambelor echipe. Deja doua intrari care se puteau lasa cu accidentari in tabara oaspetilor.
1'
Fluier de start. Ninge la Sf. Gheorghe si este un frig patrunzator. Undeva spre - 7 grade Celsius.
19:42

11:31

Viitorul este fara victorie in Liga 1 Betano de la 4-1 cu Dinamo pe teren propriu in 1 decembrie 2018. Au urmat doua remize si cinci infrangeri pentru dobrogeni.

Sepsi şi Viitorul s-au mai duelat pe prima scenă de trei ori, de două ori s-au impus covăsnenii, iar un joc s-a terminat cu victoria Viitorului.

Singurul succes din contul constănţenilor s-a înregistrat pe 4 noiembrie 2017, 3-0 la Ovidiu, marcatori Eric, Hodorogea şi Vînă.

Cea mai recentă întâlnire directă s-a consemnat pe 20 octombrie 2018, Viitorul - Sepsi OSK 2-3 (au marcat Luchin, T. Băluţă / I. Jovanovic, Mensah, Tandia).

Eugen Neagoe vs Gheorghe Hagi: două jocuri în Liga 1 - o victorie Neagoe (2018-2019, Viitorul - Sepsi 2-3) - o victorie Hagi (2016-2017, Viitorul - CSM Poli Iaşi 1-0).