2
Rapid
Alami 9' Goge 3'

Asa am trait Sepsi - Rapid 2-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Rapid Bucuresti, partida din etapa a 11-a in CASA Liga 1.

21:28

77'

Aganovic trage putin peste poarta din lovitura libera.

70'

Sefer il faulteaza pe Ispas in marginea careului.

61'

Cartonas rosu !

Rapid ramane in zece, dupa ce Alami primeste al doilea galben.

54'

Carnat scapa singur cu Niczuly.. Portarul gazdelor respinge in corner.

43'

Gol Luckassen!

Sut senzational trimis de Luckassen din afara careului. Sepsi revine de la 0-2!

28'

Sepsi reduce din diferenta dintr-o lovitura de la 11 metri.

9'

Gol Alami!

Alami majoreaza avantajul Rapidului dupa ce a fost lasat singur cu portarul de Balan.

8'

Inca o sansa de gol pentru Sepsi. Acelasi Ninaj reia de aceasta data cu piciorul pe langa poarta.

5'

Sepsi aproape de egalare prin Ninaj. Reluarea cap a slovacului a trecut putin pe langa poarta.

3'

Gol Goge!

Rapid deschide scorul prin Goge. Reluare din interiorul careului dupa ce Niczuly a respins in fata sutul lui Sefer din afara careului.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

0'

Sepsi: 33 Niczuly – 88 Dimitrov, 82 Ninaj, 2 Sousa, 27 Ispas – 14 Eder Gonzalez, 91 Bojic, 6 Paun, 77 Aganovic – 42 Luckassen, 23 Chunchukov.

Rapid: 31 Moldovan – 13 Goge, 22 Sapunaru, 27 Grigore, 11 Maranhao – 4 Crepuljia, 23 Albu, 7 Sefer – 8 Carnat, 9 Balan, 18 Alami.

11:08

Avancronica

Duel in premiera intre cele doua formatii.

Sepsi este fara victorie in ultimele patru meciuri disputate pe teren propriu.

Rapid are trei victorii in deplasare (2-0 cu CS Mioveni, 1-0 cu FC Argeş, 2-0 cu FC Botoşani) şi un egal (2-2 cu UTA Arad).

Covasnenii l-au schimbat din functie pe Leo Grozavu dupa remiza de la Medias.