2
FCSB
Rusescu 88' Coman 61'

Asa am trait Sepsi - FCSB 4-2

Am transmis in aceasta pagina, live text dupa ora 20:00, meciul de la Sf.Gheorghe dintre echipa locala Sepsi si FCSB. Apasati aici pentru live video.

21:56

Final de meci.

90'

Gol Mensah!

La prima atingere de balon Mensah inscrie pe coltul scurt la capatul unui contraatac.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

88'

Gol Rusescu!

FCSB se apropie la un gol si finalul e unul aprins de golul reusit de Rusescu din lovitura libera.

80'

Roman suteaza din afara careului si mingea e usoar deviata de Draghici. Corner pentru oaspeti.

74'

Tandia trimite pe poarta dintr-o lovitura libera. Balgradean e la post si retine.

65'

FCSB controleaza jocul in aceste momente si Coman cauta poarta dintr-o lovitura libera. Fejer respinge in corner.

61'

Gol Coman!

FCSB reduce din diferenta prin Coman. Lovitura de cap peste Fejer.

53'

Gol Tandia!

Tandia transforma pentru 3-0. Bara-gol si Sepsi se desprinde pe tabela.

52'

Lovitura de la 11 metri pentru Sepsi la semnalizarea arbitrului asistent.

46'

Coman in locul lui Nedelcu la FCSB.

46'

S-a reluat meciul de la 2-0 pentru gazde.

20:50

Pauza la Sf.Gheorghe.

36'

Gol Stefan!

Finalizare cu calcaiul a lui Stefan dupa o pasa din flancul drept. FCSB e anchilozata!

35'

Sut senzational prins de Rus din afara careului. Mingea a trecut foarte aproape de poarta stelista. Ar fi fost un gol de generic.

32'

Gol Vasvari!

Sepsi deschide scorul prin Vasvari la capatul unui contraatac plecat de la o pasa gresita oferita de noul intrat Roman.

29'

Teixeira nu mai poate continua si in locul sau va intra Roman.

28'

Nouvier accelereaza in flancul drept si joaca in fata pentru Stefan. Fanion ridicat de la mergine pentru offside.

23'

Lovitura libera a ros-albastrilor. Tanase trimite in zid si tot el urmareste pe respingere. Faza se incheie cu mingea in bratele lui Fejer.

17'

Fejer retine sutul lui Teixeira. Acesta repune apoi lung cu mana pana aproape de centrul terenului.

15'

Minge in careul gazdelor pentru Gnohere. Acesta nu reuseste sa profite de o iesire gresita a portarului Fejer.

8'

Benzar pune un picior salvator la sutul lui Stefan.

1'

Horatiu Fesnic fluiera startul meciului.

19:27

Sepsi: Fejér - Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Rus, Velev -Nouvier, Vașvari, Ștefan - Tandia.

FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planic, Bălașa, Morais - Nedelcu, Filip - Teixeira, Man, Tănase - Gnohere.

10:51

O singura victorie in ultimele cinci meciuri acasa pentru Sepsi, 1-0 cu Astra. In rest trei infrangeri si o remiza.

10:50

De la infrangerea suferita in optimile Cupei Romaniei, 1-2 la Calarasi, FCSB a inregistrat patru meciuri fara sa fi pierdut vreunul. Trei victorii si o remiza in contul ros-albastrilor.

10:49

FCSB a castigat toate cele trei meciuri jucate pana acum impotriva celor de la Sepsi.