1
FC Botosani
Golofca 33'

Botosani obtine cele trei puncte cu Sepsi

Etapa a 19-a a continuat, luni, cu meciul de la Sf.Gheorghe dintre Sepsi si FC Botosani.Apasati aici pentru live video.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Golofca in minutul 33 dupa o pasa a lui Karaboue.

Cei de la Sepsi au ratat cea mai mare ocazie in minutul 90+1 prin Tandia, jucator care a reluat cu capul din patru metri peste poarta din centrarea lui Sanoh.

Sepsi OSK: Fejér - Moura, Viera, Jovanovic, Sato (Mensah '61)- Velev, Rus (Simonovski '46) - Nouvier (Hamed '81), Vasvari, Ştefan - Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe;

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Miron, Burcă, Soiledis - Karaboue - Golofca, Ongenda (Chitoşcă '81), Fulop, Fabbrini (Papa '60) - Trujic (Roman '73). Antrenor: Liviu Ciobotariu;

Cartonaşe galbene: Tandia '65 / Fulop '54, Martin, Fraisl '74, Soiledis '90+2;

Arbitru: Adrian Cojocaru.

De cinci ori s-au mai intalnit cele doua formatii in Liga 1 Betano. Botosani a castigat de doua ori, iar trei meciuri s-au terminat la egalitate. Asadar, Sepsi ramane fara victorie in meciurile cu Botosani.

Ultimul meci cu Sepsi în postura de gazdă avusese loc pe 27 mai 2018, Sepsi OSK - FC Botoşani 0-1, argentinianul Rodriguez marcand din penalty primul sau gol in Liga 1.

Cea mai recentă confruntare directă s-a disputat pe 27 august 2018, FC Botoşani - Sepsi OSK 0-0.

Eugen Neagoe si Liviu Ciobotariu s-au duelat in premiera.

19:22

90'

Tandia trimite peste poarta din patru metri. Uluitoare ocazie a gazdelor in prelungirile partidei.

70'

Portarul Fraisl de la Botosani vede cartonasul galben.

57'

Fejer iese din poarta si retine mingea din picioarele lui Fulop.

46'

Incepe repriza secunda.

18:16

Final de prima repriza.

44'

Tandia patrunde in careul oaspetilor si cade acolo in duel cu un adversar. Gazdele solicita penalty, dar Adrian Cojocaru lasa jocul sa continue si bine face. N-a fost nici vorba de penalty.

43'

Ratare uriasa a lui Stefan. Mingea ii vine in careu si trimite cu dreptul pe langa poarta. A fost insa un offside nesemnalizat!

38'

Portarul Fejer retine sutul lui Fabbrini. Echipa oaspete domina jocul in aceste momente.

35'

Mare ocazie pentru Botosani dupa o actiune in mare viteza. Fulop trimite in fata portii si Golofca trece de putin pe langa gol.

33'

Gol Golofca!

Botosaniul deschide scorul prin Golofca, jucator care inscrie din pasa lui Karaboue.

28'

Trujic primeste in careul gazdelor si reia din prima spre poarta. Retine Fejer fara emotii.

22'

Tandia incearca in doua randuri poarta Botosaniului. Mai intai respinge portarul Botosaniului, pentru ca apoi decarul gazdelor sa reia peste poarta.