2
0
Dinamo

Asa am trait Sepsi - Dinamo

Ziua de fotbal din Liga 1 s-a incheiat cu partida Sepsi Sf.Gheorghe - Dinamo. Partida a fost live text in aceasta pagina cu incepere de la ora 21:45.

23:40

77'

Gol Fulop!

Sepsi se desprinde pe tabela prin Istvan Fulop dupa o minge recuperata in jumatatea adversa.

74'

Golofca suteaza puternic de la distanta si portarul dinamovist respinge in corner.

69'

Borja Valle paseaza direct la adversar in propria jumatate si Stefanescu rateaza o sansa uriasa de 2-0.

57'

Achahbar trimite pe centrul portii. Ramane 1-0 pentru Sepsi.

52'

Istvan Fulop incaseaza galbenul pentru o reactie nesportiva asupra lui Camara.

46'

32'

Portarul lui Dinamo intervine decisiv la capul lui Safranko.

29'

Gol Achahbar!

Sepsi deschide scorul prin sutul de la distanta al lui Achahbar.

26'

Stefan suteaza peste poarta lui Dinamo.

21'

Gol anulat lui Dinamo pentru un offside la Sorescu.

9'

Bouhenna pune latul la devierea lui Mitrea si mingea se duce in plasa laterala.

7'

Gonzalez, fundasul dreapta al lui Dinamo, vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Stefan.

3'

Sorescu trimite cu capul in bratele lui Niczuly.

1'

Dinamo evolueaza intr-un echipament complet...verde!

1'

Incepe meciul de la Sf.Gheorghe.

21:37

SEPSI OSK: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Aganovici, Vaşvari - Dragomir, I. Fulop, Ştefănescu - Bajrovici.

DINAMO: Rene Hinojo - Gonzalez, Ba, R. Grigore, I. lopez - A. Garcia, Anton - Sorescu, Borcea, Camara - Nemec.

13:38

Avancronica

Sepsi OSK şi Dinamo s-au mai întâlnit de nouă ori în principala competiţie internă, de trei ori au câştigat covăsnenii, de patru ori s-au impus roş-albii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 21 iunie 2020, Dinamo - Sepsi OSK 1-3, goluri înscrise de R. Moldoveanu, respectiv P. Safranko, G. Vaşvari, Fl. Ştefan.

Sepsi OSK - Universitatea Craiova 0-1 a fost singura înfrângere suferită de covăsneni în precedentele șase jocuri disputate acasă în CASA Liga 1, în rest au trei victorii şi două rezultate de egalitate.