1
Dinamo
Nistor 57'

Asa am trait: Sepsi - Dinamo 0-1

Meci de totul sau nimic pentru Dinamo sambata seara la Sf.Gheorghe sau, cu alte cuvinte, a doua din cele cinci finale la inceput de 2019 pentru caini. Am transmis live text aici meciul Sepsi - Dinamo din etapa a 23-a in Liga 1 Betano.
Apasati aici pentru live video

21:54

Fluier final. Dinamo se impune la Sf.Gheorghe.

80'

Din nou bara ii salveaza pe dinamovisti. Sutul lui Tandia din lovitura libera s-a dus in transversala! A doua bara a gazdelor in aceasta repriza.

79'

Tandia obtine lovitura libera in marginea careului advers.

69'

Florin Stefan trimite pe langa poarta lui Dinamo. O replica palida pana acum din partea celor de la Sepsi.

59'

Sansa de gol ratata de gazde la sutul lui Sato trimis in transversala.

57'

Gol Nistor!

Penalty transformat de Nistor si Dinamo preia conducerea la Sf.Gheorghe.

55'

Lovitura de la 11 metri pentru Dinamo si galben incasat de Jovanovici.

52'

Ait Atmane vede galbenul pentru un fault asupra lui Sato.

46'

S-a reluat partida.

20:50

Pauza la Sf.Gheorghe.

42'

Sut peste poarta trimis de Ait Atmane. Dinamo insista mai mult in finalul reprizei.

31'

Draghici intra in locul lui Hamed la Sepsi.

29'

Faza ramane fara rezultat, dar Dinamo ramane in posesie.

28'

Lovitura libera pentru Dinamo din lateral dreapta in jumatatea adversa de teren.

22'

Acelasi Jaadi ramane cu fata la poarta, dar finalizarea belgianului lasa de dorit.

19'

Minge lunga trimisa de Nistor pentru Jaadi. Acesta aluneca si comite hent.

4'

Primul semnal de alarma la poarta lui Dinamo. Tandia patrunde in viteza si trimite peste poarta.

1'

Sebastian Coltescu fluiera startul meciului.

19:58

Sepsi: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovic, Sato - Rus, Velev -Hamed, Vasvari, Tandia - Simonovski.

Dinamo: McDermott - Sorescu, Klimavicius, Grigore, Aliji - Filip - Jaadi, AitAtmane, Nistor, Zenke - Montini.

11:09

Eugen Neagoe vs Mircea Rednic în Liga 1: 4 jocuri - o remiză - 3 victorii Rednic.

Eugen Neagoe vs Dinamo în Liga 1: 11 jocuri - 3 victorii - 3 remize - 5 înfrângeri.

Ultimele două jocuri, ambele pe terenul dinamoviştilor, s-au terminat fără gol marcat.

Sepsi OSK şi Dinamo s-au mai întâlnit de cinci ori în Liga 1, un joc a fost câştigat de covăsneni, două s-au încheiat la egalitate, iar în alte două partide s-au impus bucureştenii.