1
CSM Poli Iasi
Thiaw (ag) 24'

Neagoe ingroapa sperantele de playoff ale Iasiului

Sepsi Sf.Gheorghe a obtinut victoria in meciul cu CSM Poli Iasi, scor 2-1, intr-un meci din etapa a 21-a din Liga 1 Betano. Click aici pentru live video legal.

Victoras Astafei, jucator cu doar doua reusite pana acum la Sepsi, a adus victoria echipei din Covasna cu un sut senzational din afara careului.

Iasiul a deschis scorul in minutul 24 printr-un autogol al lui Thiaw.

Sepsi egalase dintr-un penalty transformat de Fulop in finalul primei reprize.

Pentru Sepsi, echipa pregatita de Eugen Neagoe - fostul tehnician al celor de la CSM Poli Iasi, este doar a patra victorie in Liga 1.

Sepsi: Niczuly - Burlacu, Ursu, Damian, Grecu - Petrovikj, Fulop - Huiban (Astafei '68), Thiaw (Ghinga '57), P. Petre (Dima '89) - Nikolic. Antrenor: Eugen Neagoe

CSM Poli Iaşi: Koselev - Sin, Frăsinescu, Bădic, Jagodinskis - Platini (Spătaru '78), Mihalache, Cioinac, Panţîru (Danale '82) - Cisse (Ştefănescu '63), Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Burlacu '64, Nikolic '87, Fulop '88 / Bădic '73, Mihalache '84

Cartonaş roşu: Jagodinskis '89

Arbitri: George Cătălin Găman.

18:50

90'

Cartonas rosu !

Jagodinskis este eliminat cu rosu direct dupa o simulare a lui Damian.

86'

Gol Astafei!

Astafei prinde un sut senzational din afara careului si o aduce pe Sepsi la conducere.

83'

Koselev se opune golului la sutul lui Fulop din interiorul careului.

54'

Centrare a lui Petre si Fulop reia in bara. Koselev era batut.

48'

Niczuly ies gresit din poarta si Platini trimite peste. Sansa uriasa de gol pentru ieseni.

46'

17:46

Pauza la Brasov.

45'

Fulop transforma cu un sut la inaltime si restabileste egalitatea.

43'

Frasinescu il calca in careu pe Nikolici si Gaman arata punctul cu var de la 11 metri. Penalty pentru Sepsi!

24'

Gol Thiaw (ag)!

Thiaw deviaza in propria poarta o minge reluata cu capul de Mihalache dupa un corner.