1
U Craiova
Mateiu 20'

Asa am trait Sepsi - Craiova 0-1 in playoff

Primul meci din etapa secunda a playoff-ului a debutat, vineri seara, la Sf.Gheorghe cu meciul dintre echipa locala Sepsi si U Craiova 1948 CS.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:25

90'

Fortes trimite putin pe langa poarta in minutele suplimentare, trei la numar.

86'

Elvir Koljic e înlocuit de Carlos Fortes. Ultima schimbare si la Craiova.

79'

Atilla Hadnagy îi ia locul lui Igor Jovanovic. Ultima schimbare la Sepsi.

77'

Koljic scapa singur cu portarul si suteaza in portarul gazdelor. Bosniacul acuza o accidentare la coapsa.

73'

Nuno Rocha în locul lui Cristian Barbut la Craiova.

71'

Iese Daisuke Sato, intră Yasin Hamed la gazde.

69'

Barbut cade usor in careul gazdelor si se alege cu un galben pentru simulare.

62'

Drăghici Stephan în locul lui Valentin Mihaila la Craiova.

61'

Incredibila sansa ratata de Craiova! Koljic scapa singur spre poarta, dar mingea ii sare rau din gazon si pana la urma ajunge in bratele lui Niczuly.

60'

Gabriel Vasvari îl înlocuiește pe Dylan Flores la Sepsi.

48'

Rus suteaza pe langa poarta. Inceput in forta pentru gazde.

21:21

Pauza la Sf.Gheorghe.

37'

Din nou apare Barbut la finalizare si de aceasta data ocazia este mult mai mare. Sut din 16 metri peste poarta.

34'

Patrundere in viteza a lui Barbut si finalizare cu sut pe portar.

30'

Nouvier cade usor intr-un contact usor cu Pigliacelli. Scapa fara galben pentru simulare.

27'

Bancu ramane singur cu portarul si alege sa paseze in lateral in locul unui sut spre poarta.

20'

Gol Mateiu!

Craiova deschide scorul prin Mateiu dupa o faza fixa de la coltul terenului.

7'

Stefan scapa pe stanga si rateaza deschiderea scorului cu o minge trimisa pe langa Pigliacelli. Craiova scapa ca prin minune de gol.