Concordia
Batin 67' Cristescu 28'

Asa am trait Sepsi - Concordia in playout

Ultimul duel al rundei a 8-a din playout le-a adus fata in fata pe Sepsi Sf.Gheorghe si pe Concordia Chiajna. Apasati aici pentru live video

Sepsi este singura echipa neinvinsa pana acum in playout, iar in cele trei meciuri disputate in acest an la Sf.Gheorghe echipa pregatita de Eugen Neagoe a obtinut sapte puncte din noua posibile.

Dupa remiza cu Voluntari (2-2) au urmat doua victorii, 2-1 cu Gaz Metan Medias si 2-0 cu Dinamo.

De cealalta parte, Concordia Chiajna a obtinut un singur punct in ultimele sase deplasari si acesta tocmai intr-o disputa cu Sepsi (1-1). Meciul din 17 februarie s-a disputat pe "Ilie Oana" din Ploiesti.

19:54

S-a terminat meciul.

84'

Pena intra in locul lui Batin, eroul Concordiei in acest meci.

70'

Minge in careu pentru Tandia. Acesta cade in careu la un duel cu Barboianu si publicul solicita 11 metri. Nici vorba de asa ceva.

67'

Gol Batin!

Batin depaseste portarul, intrat intr-un unghi inchis si cu toate acestea strecoara mingea in poarta.

64'

Fota incaseaza un galben.

63'

Gol anulat gazdelor. Asistentul a considerat ca mingea centrata de la limita terenului a depasit suprafate regulamentara.

57'

Hadnagy intra in locul lui Kuku.

46'

18:47

Pauza la Sf.Gheorghe.

42'

Niczuly se opune golului la sutul lui Batin. Acesta a trecut ca prin branza de doi adversari, dar gazdele au cerut un fault la Dalmau. In cele din urma ilfovenii au repus de la colt, faza ramasa fara rezultat.

28'

Gol Cristescu!

Batin scapa singur cu portarul dupa gafa lui Obsivac, paseaza in lateral si Cristescu trimite in poarta.