0
0
Chindia

Asa am trait Sepsi - Chindia

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Chindia Targoviste, partida care conteaza pentru etapa a 17-a in CASA Liga 1.

16:51

Final de meci.

85'

Replica gazdele prin Golofca. Minge pe deasupra portii.

83'

Voleu trimis de Suciu pe poarta. Retine Niczuly.

77'

Luckassen patrunde in careu si suteaza pe langa poarta.

63'

Mitrea suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

59'

Ninaj vede si el cartonasul galben pentru un fault asupra lui Florea.

59'

Apare din nou Jipa la finalizare. Nici de aceasta data nu prinde poarta.

48'

Chunchukov este primul jucator avertizat de la Sepsi.

48'

Replica celor de la Sepsi prin macedoneanul Askovski. Sutul acestuia din actiune e blocat de Cabuz.

47'

Jipa trimite cu stangul peste poarta gazdelor.

46'

15:47

0-0 dupa primele 45 de minute la Sf.Gheorghe.

45'

Florea vede cartonasul galben pentru o lovitura asupra lui Ispas la o alunecare in zona de la centrul terenului.

36'

Iacob suteaza mult peste poarta gazdelor dintr-o lovitura libera.

23'

Super interventie din partea lui Cabuz la reluarea de cap a lui Askovski dupa un corner.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

0'

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas - Paun, Achahbar, Eder Gonzalez - Chunchukov, Askkovski, Stefanescu.

Chindia: Cabuz - Martac, Celea, Iacob, Roumpoulakou - Jipa, Dulca, Kocic, Popadiuc - Florea, Popa.

15:26

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de sapte ori in principala competitie interna, de trei ori s-a impus gruparea din Sf. Gheorghe, un joc a fost castigat de Chindia, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recenta intalnire directa: 26 iulie 2021, Chindia - Sepsi OSK 1-1, goluri marcate de Cr. Cherchez, respectiv Askovski.