1
CFR Cluj
Tucudean 25'

Asa am trait Sepsi - CFR Cluj in playoff

Liderul CFR Cluj a jucat sambata seara de la 21:00 in deplasare cu Sepsi Sf.Gheorghe in etapa a 6-a din playout. Meciul a fost live text in aceasta pagina.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:55

80'

Sepsi isi schimba capitanul. Iese Fulop si intra Sintean.

79'

Centrare din corner si Boli apare fulgerator la finalizare. Minge trimisa cu capul peste poarta.

77'

Centrare a lui Omrani din flancul stang, mingea e deviata spre poarta si Niczuly respinge in extremis in corner.

69'

Tucudean incearca o executie pretentioasa din marginea careului. Mingea se duce peste poarta.

57'

Tandia rateaza cea mai mare ocazie de pana acum a celor de la Sepsi. Sut din careu putin pe langa poarta.

56'

Djokovic intra in locul lui Moutinho la CFR Cluj.

46'

Se reia jocul. O schimbare la gazde: Hamed in locul lui Stefan.

21:50

George Gaman pune punct primei reprize.

42'

Sansa mare de 2-0 pentru CFR Cluj la sutul lui Culio care intalneste bara.

40'

Karnitski suteaza peste poarta oaspetilor.

25'

Gol Tucudean!

CFR Cluj deschide scorul prin Tucudean din centrarea lui Manea de pe dreapta.

18'

Deac vede cartonasul galben.

10'

Actiune a celor de la CFR Cluj cu sutul lui Omrani pe langa poarta.

9'

Culio suteaza peste poarta.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

20:57

SEPSI: Fejer - De Moura, Rudol, Jovanovic, Abud Omar - Velev, Karnitski - Flores, Fulop, Stefan - Tandia.

CFR CLUJ: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, amora - Deac, Bordeianu, Culio - Omrani, Tucudean, Moutinho.

17:50

Doar o victorie au reuşit covăsnenii în anul calendaristic 2019 (17 februarie, Gaz Metan - Sepsi OSK 0-1), în rest au două remize albe şi șapte înfrângeri.

CFR a pierdut doar un meci din precedentele 22 disputate pe teren advers în campionat (10 februarie 2019, U Craiova - CFR 2-0), interval în care a mai reuşit 14 succese şi șapte rezultate de egalitate.

CFR Cluj are cea mai bună apărare din campionat, numai 17 goluri primite, dintre care doar șase în deplasare.

Singurul duel pe „Municipalul" din Sf. Gheorghe: 28 octombrie 2018, Sepsi OSK - CFR Cluj 1-2. Golul decisiv a fost înscris în minutul 90+1 de către Ciprian Deac.