1
CFR Cluj
Debeljuh 72'

Asa am trait Sepsi - CFR Cluj

Duel cu implicatii in lupta pentru titlu si playoff la Sf.Gheorghe intre Sepsi OSK si CFR Cluj. Partida a fost live text in aceasta pagina, duminica, dupa ora 16:45.

18:50

Hațegan fluiera finalul partidei.

90'

9 minute de prelungire arătate de la margine!

90'

Șutul lui Stefanescu din lovitura libera e deviat în corner. Faza de la coltul terenului rămâne fără rezultat.

88'

Intervenție a lui Sandomierski la un sut din afara careului.

72'

Gol Debeljuh!

Deschidere de scor. Debeljuh punctează pentru CFR Cluj.

64'

Niczuly scoate peste bara lovitura de cap a lui Aurelio.

62'

Ștefan e urcat în ambulanță și vă lua drumul spitalului din Sf. Gheorghe.

59'

Florin Ștefan se accidentează și este nevoie de întrarea ambulantei pe teren.

57'

Fulop blocat în careul oaspeților. Doar corner pentru Sepsi.

49'

Cartonas rosu !

Bouhenna are o întrare întârziată la Deac și primește al doilea galben fiind eliminat.

46'

Hategan fluiera startul partii secunde.

17:55

Intra si Chipciu in locul lui Pereira.

17:54

Balgradean nu mai poate continua si este inlocuit cu polonezul Sandomierski.

17:36

Pauza la Sf.Gheorghe.

45'

Bouhenna il faulteaza pe Costache in propria jumatate.

37'

Stefanescu si apoi Gal-Andrezly nu-l pot invinge pe Balgradean cu suturi din interiorul careului. Doar corner pentru Sepsi, in timp ce portarul oaspetilor are nevoie de ingrijiri medicale.

26'

Costache iese schiopatand in afara terenului. Meciul e reluat cu posesia gazdelor.

24'

Djokovic (CFR) si Aganovic (Sepsi) pentru un duel verbal la centrul terenului. Costache fusese faultat intr-o prima faza.

17'

Sut pe langa poarta din lovitura libera. Vasvari a ratat de putin tinta.

16'

Pereira pentru un fault asupra lui Aganovic in marginea careului oaspetilor.

7'

Aganovic intra in locul lui Dragomir la gazde.

6'

Sepsi rateaza deschiderea scorului.  Manea a respins de pe linia portii, dupa ce Balgradean fusese depasit de mingea lui Stefanescu.

1'

A inceput meciul.

0'

Sepsi: 33 Niczuly - 2 Deligiannidis, 29 Bouhenna, 3 Mitrea, 96 Stefan - 21 Gal-Andrezly, 8 Vasvari, 14 Eder Gonzalez, 11 Stefanescu - 10 L.Fulop, 7 Dragomir.

CFR Cluj: 34 Balgradean - 4 Manea, 13 Ciobotariu, 3 Burca, 45 Camora - 10 Deac, 28 Hoban, 8 Djokovic - 11 Pereira, 22 Debeljuh, 18 Costache.

Arbitri: Hategan (central) - Sovre, Ghinguleac (asistenti).

14:24

Avancronica

Sepsi OSK şi CFR s-au mai întâlnit de nouă ori în principala competiţie internă, de șapte ori s-au impus clujenii, iar alte două partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 29 august 2020, CFR Cluj - Sepsi OSK 0-0, meci în care Ciprian Deac a ratat un penalty.

Leo Grozavu vs Edward Iordănescu: două jocuri - o remiză (2014/15, FC Botoşani - Pandurii 1-1) - o victorie Iordănescu (2015/16, FC Botoşani - Pandurii 0-2).

Leo Grozavu vs CFR Cluj în Liga 1: 9 jocuri - două victorii - o remiză - 6 înfrângeri;

Edward Iordănescu vs Sepsi OSK: 5 jocuri - două victorii - două remize - o înfrângere.