1
Astra Giurgiu
Cestor 88'

Asa am trait Sepsi - Astra 0-1

Etapa a 5-a din playoff s-a incheiat, luni seara, cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Astra Giurgiu (21:00).
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:55

Se termina meciul cu victoria Astrei.

90'

Lansare in careu pentru Tandia. Intervine decisiv Cestor printr-un tackling de manual. Corner pentru gazde la ultima faza.

88'

Gol Cestor!

Mike Cestor deschide scorul pentru Astra in urma unei faze fixe.

87'

Sansa uriasa de gol ratata de Astra prin Llullaku. Un lob incercat din afara careului si mingea se duce in transversala!

86'

Tandia suteaza pe langa poarta.

82'

Sut bun trimis de Florin Stefan pe spatiul portii. Lazar e acolo si retine.

66'

Jovanovic intervine decisiv si-l blocheaza pe Llullaku la marginea careului celor de la Sepsi.

50'

Contraatac fulger al gazdelor prin Stefan in flancul stang. Mingea e scoasa in centru la Karnitskiy, insa acesta nu gaseste finalizarea optima.

46'

21:49

Pauza la Sf.Gheorghe.

38'

Sut de la distanta trimis de Karnitskiy si care il pune in mare pericol pe portarul Lazar.

33'

Jovanovic se opune golului la reluarea lui Butean spre poarta. Cea mai mare ocazie a meciului.

22'

Butean (Astra Giurgiu) este surprins în ofsaid.

13'

Ocazie a Astrei ratata de Balaure.

11'

2'

Balaure are o interventie tare asupra lui Khamis. Se acorda lovitura libera pentru Sepsi.

1'

Incepe meciul de la Sf.Gheorghe.

20:49

Sepsi: Niczuly - De Moura, Viera, Jovanovic, Khamis - Velev, Karnitskiy - Mensah, Nouvier, Ştefan - Tandia;

Astra: Lazar - Butean, Cestor, Bejan, Dima - R. Moise, Mrzljak - Balaure, N. Roşu, Biceanu - Zoua.

16:25

Sepsi şi Astra s-au mai întâlnit de patru ori în Liga 1, fiecare echipă şi-a trecut în cont o victorie, iar alte două jocuri s-au îngheiat la egalitate.

Singurul succes bifat de trupa lui Eugen Neagoe s-a înregistrat în ultimul duel direct, pe 24 noiembrie 2018, Sepsi - Astra 1-0, marcator Birahima Tandia.

Eugen Neagoe vs Constantin Enache în Liga 1: 4 jocuri - o victorie Neagoe - două remize - o victorie Enache.