2
0
Academica Clinceni

Asa am trait Sepsi - Academica Clinceni

Prima etapa a noului sezon din CASA Liga 1 a continuat, vineri, cu meciul Sepsi Sf.Gheorghe - Academica Clinceni, partida care a inceput la ora 18:30.

20:25

90'

William De Amorim a intrat la Academica Clinceni.

84'

Gol Mitrea!

Gafa a portarului oaspetilor Paun la sutul lui Mitrea. A scapat mingea in poarta dupa un sut de la distanta.

80'

Vellios reia cu capul pe poarta. Retine Niczuly.

75'

Slovenul Rep trimite un nou sut spre poarta ilfovenilor.

70'

Rep suteaza de la distanta. Mingea deviata de Paun in bara.

68'

Aurelian Paun blocheaza sutul lui Nicolae Paun.

61'

La oaspeti intra uriasul grec Vellios (191 cm) in locul bulgarului Chandarov.

56'

Gol Rep!

Sepsi deschide scorul dintr0o lovitura libera. Rep a trimis prin zidul advers.

52'

Bilali (Academica).

51'

Leo Grozavu avertizat cu cartonasul galben.

46'

Rep -> Aganovic
Ashkovski -> Barbut

Dubla inlocuire la Sepsi.

46'

19:20

Pauza la Sf.Gheorghe.

43'

Vasvari suteaza mult peste poarta dintr-o lovitura libera.

38'

Mitrea suteaza in plasa laterala din lovitura libera.

37'

Moulin scapa fara galben dupa ce l-a tras de tricou pe Barbut. Doar lovitura libera pentru gazde din marginea careului.

29'

Cascini (Academica).

25'

Vanzo (Academica)

24'

Barbut suteaza cu stangul pe langa poarta.

7'

Aganovic cade in careul ilfoveniolr si se alege cu un cartonas galben.

1'

A inceput meciul de la Sf.Gheorghe.

18:30

SEPSI: 33 Niczuly – 88 Dimitrov, 4 Tincu, 3 Mitrea, 27 Ispas – 14 Eder Gonzalez, 8 Vasvari, 6 Paun – 77 Aganovic, 23 Chunchukov, 21 Barbut.

ACADEMICA: 12 Paun – 6 Pashov, 4 Bilali, 29 Patriche – 3 Achim, 24 Cioiu, 28 Cascini, 7 Moulin, 10 Vanzo – 8 Chandarov, 9 Gavra.

11:43

Avancronica

Se intalnesc revelatiile sezonului precedent in CASA Liga 1.

Sepsi a avut al treilea cel mai bun atac din campionat, in timp ce ilfovenii au impresionat prin organizarea defensiva.

Este a 9-a intalnire intre Sepsi si Academica Clinceni. Pana acum fiecare echipa a castigat de trei ori, iar doua meciuri s-au incheiat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directa a avut loc la 20 mai 2021, in playoff.

Academica a invins Sepsi, cu 2-1, goluri înscrise de Cristi Tănase, Tsvetelin Chunchucov, respectiv Adnan Aganovic.