1
FC Arges
Kait (ag) 90'

Asa am trait Rapid - FC Arges

Sambata, de la 21:45, am transmis livetext in aceasta pagina meciul Rapid - FC Arges, un duel de traditie pentru fotbalul romanesc.

23:43

90'

Gol Kait (ag)!

Argesul reduce din diferenta in urma autogolului trecut in contul lui Kait.

79'

Cartonas rosu !

Dragos Grigore vede al doilea galben pentru un fault asupra lui Isfan si Rapid ramane in inferioritate numerica.

64'

Gol Sefer!

De aceasta data Rapid isi majoreaza avantajul prin sutul lui Sefer din marginea careului. Executie spectaculoasa la coltul lung.

57'

Golul lui Dugandzic este anulat de VAR. Ramane 1-0 pentru Rapid.

56'

Rapid isi dubleaza avantajul prin Dugandzic. Finalizare din centrul careului.

22:36

Pauza in Giulesti.

45'

Gol Sefer!

Rapid deschide scorul prin Sefer. Sut din afara careului in diagonala la coltul lung.

35'

Sapunaru suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

30'

Straton retine reluarea lui Sefer.

23'

Dubla ocazie pentru FC Arges. Moldovan s-a opus fabulos la sutul lui Calcan din lovitura libera, apoi a blocat mingea trimisa de Betrand pe urmarire.

23'

Stefan (Rapid) vede primul galben al meciului.

22'

Calcan patrunde pe zona centrala si obtine lovitura libera in duel cu Sapunaru.

16'

Sefer executa slab o lovitura libera. Ramane 0-0 in Giulesti.

15'

Rapidul iese pe contraatac, dar pasa decisiva pentru Dugandzic este ratata.

14'

Pitestenii urca in atac si obtin la randul lor primul corner din meci.

12'

Primul corner al meciului apartine Rapidului. Faza ramane fara rezultat.

2'

Isfan intra in centru si suteaza peste poarta Rapidului.

1'

Ionut Coza fluiera startul meciului din Giulesti.

21:40

Rapid: Moldovan - Morais, Sapunaru, Grigore, Stefan - Kait, Crepulja, Ionita - Costache, Dugandzic, Sefer.

FC Arges: Straton - Tofan, Constantin, Turda, Vianna - Meza, Njike - Jakolis, Betrand, Calcan - Isfan.

12:37

Avancronica

Rapid si FC Arges s-au mai intalnit de 74 de ori in principala competitie interna, de 35 de ori au castigat bucurestenii, de 24 de ori s-au impus pitestenii, iar alte 15 partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Rapid gazda: 37 de meciuri - 23 succese Rapid - 7 remize - 7 victorii FC Arges.Cele doua echipe s-au mai intalnit de sase ori in principala competitie interna, de cinci ori s-au impus bucurestenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.

Ultimul succes bifat de gruparea din Trivale pe teren advers in Superliga Romaniei: 28 septembrie 2008, Rapid - FC Arges 1-3.

Cea mai recenta disputa directa: 10 decembrie 2021, Rapid - FC Arges 2-0 (marcatori Albert Stahl si Alexandru Albu).