1
0
FC Voluntari

Asa am trait Poli Timisoara - Voluntari 1-0

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze ale meciului dintre ACS Poli Timisoara si FC Voluntari din a doua etapa de playout.

19:58

Poli Timisoara invinge pe Voluntari si revine puternic in clasament dupa a doua victorie la rand in Liga 1.

90'

Straton retine sutul aceluias Vodut, cel mai activ jucator al oaspetilor in aceste momente de final.

90'

Meciul este prelungit cu 4 minute moment in care Vodut suteaza in blocajul lui Straut. Voluntariul alearga dupa egalare in prelungiri, Timisoara se apara sus.

90'

Artean intervine decisiv si respinge mingea din fata lui Vodut. Acesta ar fi ramas in pozitie de finalizare.

71'

Centrare a lui Novac si Cernat reia cu capul peste poarta din interiorul careului.

66'

Timisoara iese vijelios pe contraatac in superioritate numerica trei contra doi. Croitoru paseaza lui Seroni si acesta suteaza pe langa poarta.

65'

Straton scoate fabulos cu o mana mingea trimisa de noul intrat Vodut. Acesta trece pe langa gol la prima atingere de balon.

65'

Schimbare ofensiva la oaspeti cu Vodut in locul lui Ivanovici.

57'

Ocazie de 2-0 ratata de Solijc cu un sut din sase metri peste poarta la mingea respinsa neglijent in fata de Gavrilas.

48'

Gol Popovici!

Poli Timisoara deschide scorul prin Popovici. Acesta reia din cadere centrarea lui Seroni din stanga.

47'

Corner

Primul corner al celor de la Voluntari in acest meci.

46'

S-a reluat meciul de pe Bega.

18:50

Pauza in meciul de la Timisoara.

44'

Capatana primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Croitoru, de departe cel mai "tavalit" jucator al gazdelor in aceasta repriza.

29'

Canu reia cu capul pe langa poarta din cornerul executat de Croitoru. Cea mai mare ocazie de pana acum.

23'

Centrare din corner a banatenilor, mingea cade in careu si cei din Voluntari au emotii.

11'

Seroni obtine primul corner al meciului pentru Poli Timisoara.

10'

Lovitura libera a fost una indirecta si Marinescu suteaza in zid mingea miscata acolo de Ivanovici.

8'

Capatana scoate lovitura libera in 17-18 metri de poarta gazdelor. Straut vede cartonasul galben pentru proteste.

4'

Patrundere a lui Ivanovici in careul banatenilor. Acesta isi prelungeste prea mult balonul si cade cand simte apropierea lui Canu. Jocul este reluat cu repunerea gazdelor din sase metri.

1'

A inceput meciul de la Timisoara si gazdele rateaza deschiderea scorului inca de la primul atac.

17:49

ACS Poli Timisoara: Straton - Străuț, Scutaru, Cînu, Șeroni - Artean, Soljic - Bărbuț, Croitoru, Fucek - Popovici.

FC Voluntari: Gavrilaș - Filipov, Balaur, Cazan, Al. Coman - Novac, C. Lazăr, L. Marinescu - Căpățână, Cernat, Ivanovici.