1
Gaz Metan
Buziuc 77'

Asa am trait Poli Timisoara - Gaz Metan

Am transmis in aceasta pagina meciul ACS Poli Timisoara - Gaz Metan Medias, ultima partida a etapei a 22-a in Liga 1.

21:51

Final de meci pe Bega.

89'

Cartonas galben Seroni!

O intrare rudimentara chiar pe linia de centru a terenului.

88'

Grecu trimite neglijent cu capul "acasa" si Popovici a fost la un pas sa profite. Intervine portarul Plesca in cele din urma.

79'

Bara Gaz Metan la sutul lui Munteanu! Erori uriase in defensiva Timisoarei.

77'

Gol Buziuc!

Ce gol ciudat! Munteanu aluneca in momentul executarii unui corner, mingea capata o directie ciudata care ii surprinde pe timisoreni, Croitoru da pe langa minge si Buziuc, aflat nemarcat la bara a doua, trimite cu sansa in poarta.

75'

Sutul lui Munteanu din actiune este blocat si oaspetii vor beneficia de un corner.

67'

Gol Doman!

Acesta scapa de jocul la offside al aparatorilor adversi si trimite mingea pe sub portarul Plesca. Acesta este si avertizat pentru escaladarea gardului in semn de bucurie.

55'

Cartonas rosu Rugasevic!

Al doilea galben primit pentru un fault in saritura.

54'

Cartonas galben Onanga!

Pentru o intrare cu talpa inainte. A atins mingea, dar s-a considerat intrare periculoasa.

50'

Straton respinge in corner sutul lui Eric care viza coltul lung.

46'

Se reia meciul de pe Bega.

20:48

Final de prima repriza. Una in care am vazut fotbal, dar din care a lipsit doar golul.

43'

Cartonas galben Rugasevic!

Fault din spate la Barbut care trecuse in viteza de fundasul Gazului.

41'

Bic obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Artean.

40'

Munteanu in offside la pasa lui Eric.

30'

Draghici nu prinde cadrul portii din 2 metri la o deviere. Uriasa asnsa de gol a gazdelor.

28'

Cartonas galben Sikorski!

Pentru o lovitura cu cotul aplicata lui Straut.

24'

Offside mare la Seroni. S-a grabit cu pasa Croitoru.

20'

Cartonas galben Soljic!

Pentru o intrare intarziata prin alunecare in jumatatea adversa.

20'

Croitoru centreaza in careu, de unde resping mediesenii. Gazdele raman in posesie dupa un fault al lui Munteanu la Doman.

19'

Straut este faultat de Bic in marginea careului advers. Lovitura libera periculoasa pentru Timisoara.

17'

Straton respinge peste zid o minge trimisa periculos de Eric dintr-o lovitura libera. Un nou corner pentru medieseni ramas fara rezultat. Fault in atac fluierat la Sikorski.

16'

Cartonas galben Canu!

Pentru un fault la Cretu in marginea propriului careu.

15'

Gazul raspunde prin Sikorski, atacantul polonez adus in pauza de iarna, reia cu pamantul dupa un corner. Mingea se duce peste poarta.

12'

Sansa pentru banateni de a deschide scorul la sutul lui Doman. Respinge Plesca in fata pana in picioarele lui Seroni si acesta nu reuseste sa reia decisiv.

12'

Corner

Rugasevic revine si-l deposedeaza pe Barbut dupa o cursa caracteristica a acestuia pe banda dreapta a terenului.

4'

Mediesenii ies pe atac prin Munteanu si acesta trimite pe langa poarta fara a obtine macar lovitura de la colt.

3'

Lovitura libera pentru Timisoara. Croitoru nu executa prea bine si oaspetii resping cu usurinta.