2
FC Voluntari
Laidouni 78' 8'

Asa am trait Poli Iasi - Voluntari 0-2 in playout

Am transmis live text de la ora 17:30 in aceasta pagina duelul de playout dintre Poli Iasi si FC Voluntari.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:21

Catalin Popa fluiera finalul partidei.

89'

Pircalabu intra in locul lui Gadze.

83'

Armas incaseaza cartonasul galben.

82'

Badic intra in locul lui Almeida la Poli Iasi.

78'

Gol Laidouni!

Penalty transformat de Laidouni pentru 2-0 in favoarea Voluntariului.

77'

Noul intrat Balan obtine lovitura de la 11 metri dupa un duel aerian cu Gardos.

73'

Balan in locul lui Tudorie la oaspeti.

70'

Vede galbenul si Frasinescu de la Poli Iasi.

66'

Galben incasat de Pantiru.

51'

Sansa buna de gol ratata de oaspeti prin Gadze. Sut din afara careului pe langa poarta Iasiului.

47'

Laidouni avertizat pentru un fault asupra lui Cioinac.

46'

Start de repriza secunda. Semedo in locul lui Platini la gazde.

18:18

Pauza la Iasi.

42'

O actiune promitatoare a gazdelor este oprita de Catalin Popa pentru un offside.

40'

Ricardinho (Voluntari) este avertizat de arbitrul intalnirii.

31'

Sansa mare de gol ratata de gazde prin Enoh. Sut din interiorul careului blocat de portarul Voluntariului.

21'

Capatana trimite peste poarta iesenilor dintr-o lovitura libera.

20'

Gardos vede primul galben al meciului.

8'

Ilfovenii deschid scorul prin Laidouni cu o reluare din interiorul careului de langa Gardos.

1'

A inceput meciul.

0'

POLI IASI: Mino - Gallego, Gardos, Frasinescu, Pantiru - Cioinac, Rus - Soares, Almeida, Sanoh - Enoh.

VOLUNTARI: Vatca - Ricardinho, Balaur, Ignat, Vlad - Capatana, Signorelli - Gheorghe, Laidouni, Gadze - Tudorie.

14:00

FC Voluntari a avut cea mai slabă apărare din sezonul regulat, 46 de goluri încasate.

Poli Iaşi a primit 38 de goluri, dintre care 11 din faze fixe.

Cea mai recentă întâlnire directă: 21 decembrie 2018, CSM Poli - FC Voluntari 2-2 (Flores, Enoh / Tudorie - dublă).

Poli Iaşi, ultima clasata in ierarhia fair-play dupa sezonul regular, 71 de cartonașe galbene şi șase roşii încasate.