Etapa a 21-a din Liga 1 Betano a continuat, vineri seara, cu duelul dintre Poli Iasi si FC Voluntari. Apasati aici pentru live video.

88'

Gol Enoh!

Enoh e scapat din marcaj si acesta inscrie printre picioarele lui Vatca.

78'

Sansa uriasa ratata de ieseni prin Bekui in urma unei lovituri de la colt. Din 7-8 metri acesta trimite pe langa poarta.

74'

Enoh intra in locul lui Cristea la gazde.

70'

Avertisment incasat de Laidouni.

68'

Cristea suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera din 22 de metri. Sansa buna ratata de ieseni.

59'

Zaharia intra in locul lui Sanoh la gazde.

58'

Gol Tudorie!

Acelasi Tudorie transforma de la punctul cu var si Voluntariul trece la conducere.

58'

PENALTY pentru Voluntari la un hent comis de Platini. Incredibila rasturnare de situatie.

56'

Ilfovenii restabilesc egalitatea prin Tudorie. Centrare din dreapta Vlad si Tudorie trimite in poarta cu capul din sase metri.

53'

Laidouni e trantit de Frasinescu la limita careului cu pretul unui galben.

46'

S-a reluat partida.

18:18

Pauza la Iasi.

45'

Gol Flores!

Flores deschide scorul pentru ieseni cu o reluare din interiorul careului.

36'

Cristea depaseste portarul si trimite in plasa laterala.

32'

Portarul Iasiului scapa mingea din maini si Sanoh nu poate trimite in poarta din cativa metri.

28'

Platini trimite o pasa peste apararea adversa pentru Flores. Fanion ridicat de la margine pentru offside.

12'

Ocazie monumentala ratata de Tudorie singur cu portarul in 7-8 metri. Sut peste poarta!

10'

Vatca respinge cu piciorul sutul lui Sin din unghi.

8'

Prima ocazie a meciului apartine gazdelor dupa o eroare a lui Hodorogea.

1'

A inceput meciul.

0'

Poli Iasi: Tarnovanu - Gallego, Mihalache, Frasinescu, Sin - Cioinac, Qaka - Platini, Flores, Sanoh - Cristea.

Voluntari: Vatca - Bucurica, Balaur, Hodorogea, Vlad - Laidouni, Rauta - Capatana, Gadze, Ghoerghe - Tudorie.

11:33

CSM Poli vs FC Voluntari în Liga 1: 11 jocuri - 6 victorii Poli Iaşi - 3 remize - două succese FC Voluntari.

Cea mai mare diferenţă de scor: 3 februarie 2018, FC Voluntari - CSM Politehnica Iaşi 0-4 (au înscris Gabriel Bosoi, Andrei Sin, Narcis Bădic, Marius Chelaru).

Cele mai multe goluri s-au marcat în ultima dispută directă, pe 16 septembrie 2018, FC Voluntari - Poli Iaşi 2-3 (marcatori Căpăţână, Malfleury / Cioinac, Sin, Mihăescu).