Poli Iasi - Viitorul 0-3. Dubla Ciobanu din penalty

Viitorul Constanta a plecat cu toate punctele din Copou dupa un meci pe care l-a dominat de la un capat la celalalt.

De Iriondo l-a faultat in careu pe Benzar in minutul 7 si centralul Ionut Coza a acordat fara ezitare lovitura de la 11 metri in favoarea gazdelor.

Ciobanu a transformat pentru 0-1 si a repetat procedeul in minutul 22, dupa ce Tsoumou a scapat singur cu portarul si a fost agatat in careu de Branescu.

Viitorul avea sa inchida tabela in minutul 90+2 prin Jo Santos, jucator intrat pe teren in minutul 63 in locul lui Ganea.

Jo Santos a preluat pe piept si a inscris cu un sut la coltul lung.

Viitorul acumuleaza 22 de puncte, dar ramane pe loc de baraj.

Pentru Poli Iasi situatia devine tot mai dificila, moldovenii ocupand in continuare ultimul loc in clasamentul din playout.

Poli Iaşi: Brănescu - Onea, De Iriondo, Baxevanos, Buşu – Mihalache (Vega ’61) - Platini, Vanzo, Passaglia, A. Stan (Popadiuc '8, Mensah ‘61) - Duranovici. Antrenor Nicolo Napoli;

FC Voluntari: Cojocaru – Benzar (Grădinaru ’59), Mladen, Dobrosavlevici (Grameni '46), Pedroso - C. Matei (Buta ’75), Artean, Boboc - G. Ganea (Jo Santos ’63), Tsoumou, Ciobanu (Babunski ’76). Antrenor Cătălin Anghel.

Cartonaşe galbene: Brănescu '21, De Iriondo '25 / Dobrosavlevici '42, Ganea ’59, Grădinaru ’68, Matei ’72, Babunski ’76, Pedroso ‘85.

Arbitri: Ionuţ Coza – Ciprian Florin Danşa, Imre-Laszlo Bucsi – George Cătălin Găman.