2
Viitorul
Iancu 85' Zoua 80'

Asa am trait Poli Iasi - Viitorul

Etapa a 23-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul Poli Iasi - Viitorul.

21:56

90'

Cristea centreaza in sase metri si Radu reia cu capul peste poarta.

89'

Iesenii solicita penalty la contactul dintre Cabuz si Breeveld. Nu se acorda!

85'

Gol Iancu!

Gol Viitorul! 2-1 pentru formatia lui Gheorghe Hagi. A marcat Iancu din devierea lui Zoua.

80'

Gol Zoua!

Viitorul egaleaza prin Zoua. Sut din sase metri pe respingerea lui Rusu, dupa ce Iancu trimisese amenintator spre coltul scurt.

74'

Andrei Cristea îi ia locul lui Kevin Luckassen.

74'

Ce minge grea scoate Cabuz peste poarta la sutul lui Passaglia!

69'

Preseaza cei de la Viitorul in cautarea egalarii, dar fara a-si crea ocazii de gol.

67'

Achim in locul lui Boboc la Viitorul.

58'

Dubla modificare!

Nicandro Breeveld în locul lui Lucas Chacana la Poli Iasi.
Damien Dussaut intră în locul lui Sebastien Mladen la Viitorul.

55'

Chacana (Poli Iași) este surprins în ofsaid.

49'

Rivaldinho suteaza dar mingea nu prinde poarta.

46'

Schimbare la Viitorul: Aurelian Chitu e înlocuit de Jacques Zoua.

20:48

Pauza in Copou.

39'

Viitorul trece pe langa egalare la capul lui Ciobanu. Scoate portarul Rusu in corner.

32'

Luckassen vede si el galben pentru o talpa pusa direct pe piciorul adversarului.

18'

Iancu trimite peste poarta dintr-o lovitura libera obtinuta de Ganea.

14'

Mladen vede si el cartonasul galben pentru o intrare prin alunecare la jumatatea terenului asupra lui Luckassen.

9'

Passaglia vede galbenul pentru o intrare asupra lui Artean.

8'

Rivaldinho il lasa pe Iancu singur cu portarul. Iese Rusu si blocheaza.

2'

Gol Omoh!

Poli Iasi deschide scorul in secunda 68 prin Omoh, un nigerian cu cetatenie suedeza.
A fost o centrare a lui Horsia din lovitura libera si Omoh reia cu capul din centrul careului.