1
FCSB
Tanase 77' Man 61'

Asa am trait Poli Iasi - FCSB 1-2

Duminica seara de la ora 20:30 am transmis live text meciul Poli Iasi - FCSB, meci din etapa a 16-a a Ligii 1 Betano. Apasati aici pentru live video.

22:28

77'

Gol Tanase!

Gol inscris de Tanase din lovitura de la 11 metri si FCSB trece la conducere.

76'

Penalty pentru FCSB obtinut de Man.

69'

Morais intra in locul lui Roman la FCSB.

63'

Ocazie pentru FCSB la sutul lui Coman din lovitura libera. Mingea trimisa de acesta cade pe bara transversala.

61'

Gol Man!

FCSB egaleaza rapid printr-un super gol marcat de Man cu sut aproape de vinclu dupa o patrundere pe cont propriu in careu.

60'

Balgradean blocheaza sutul lui Cristea din marginea careului.

54'

Gol Flores!

Poli Iasi deschide scorul prin Flores, jucator care scutura plasa cu un sut din afara careului.

46'

S-a reluat meciul. Morutan in locul lui Rusescu la FCSB si Zaharia in locul lui Badic la Poli Iasi.

42'

Ocazie ratata de Rusescu a carui reluare din cadere ocoleste de putin poarta lui Rusu.

35'

Balonul respins de apararea ieseana este trimis in forta de Teixeira peste poarta.

34'

Coman obtine lovitura libera in marginea careului iesean.

29'

Badic il secera pe Roman in marginea propriului careu de 16 metri si se alege cu un galben.

19'

Acelasi deznodamant ca si la faza anterioara. Centrare inalta in careu, respinge Balgradean.

19'

Inca o faza fixa obtinuta de ieseni in jumatatea FCSB.

18'

Teixeira se alege cu un cartonas galben pentru faultul comis in propria jumatate.

16'

Ciocnire violenta intre Teixeira si Cristea. Ambii jucatori se resimt.

6'

Prima ocazie apartine celor de la FCSB si este ratata de Man. Sutul acestuia din interiorul careului este deviata cu o mana de portarul Rusu.