1
FC Arges
Malele 61'

Asa am trait Poli Iasi - FC Arges 1-1

Etapa a 11-a din CASA Liga 1 a debutat, vineri seara, de la 17:30, cu meciul din Copou care le opune pe Poli Iasi si FC Arges.

19:22

Lucian Rusandu pune capat partidei.

85'

Acelasi Onea incearca sutul de la distanta. Mingea nu prinde nici acum cadrul portii.

84'

Onea trage spre poarta si mingea se duce putin alaturi.

73'

Asa cum era de asteptat, pitestenii se instaleaza in jumatatea adversa profitand de jucatorul in plus.

73'

Zajmovic intra in locul lui Cristea.

67'

Cartonas rosu !

Frasinescu este eliminat direct pentru un fault fara minge inaintea unui corner in jumatatea adversa.

61'

Gol Malele!

Centrare din marginea careului si Malele inscrie cu o lovitura de cap.

49'

Ocazie de 2-0 pentru ieseni la sutul lui Popadiuc care loveste transversala.

18:17

Pauza in Copou.

42'

Acelasi Cristea trece foarte aproape de golul doi. Defensiva oaspetior prinsa pe calcaie la o lovitura libera din stanga.

40'

Gol Cristea!

Andrei Cristea deschide scorul pentru ieseni la meciul cu numarul 400 in Liga 1.

26'

Grecu trage la poarta, Micle respinge in fata si Busu respinge in corner.

23'

Tofan patrunde pe contraatac spre poarta gazdelor, dar rateaza complet pasa pentru Mediop.

22'

Onea respinge din fata lui Grecu o minge trimisa de Malele in fata portii gazdelor.

15'

Baxevanos suteaza departe de poarta lui Micle.

1'

A inceput meciul din Copou.

0'

Echipele de start:

Poli Iaşi: Axinte - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Buşu - Vanzo, Breeveld, Passaglia - Calcan, Cristea, Popadiuc.
Antrenor: Daniel Pancu

FC Argeş: Micle - Tofan, Leca, Maric, Muşat - Grecu, Şerban, Meza Colli, Drăghici - Mediop, Malele.
Antrenor: Ionuţ Moşteanu.

12:53

Avancronica

De aproape doua luni iesenii n-au mai castigat pe teren propriu in campionat (5-2 cu FCSB in 27 septembrie).

Au urmat de atunci nu mai putin de cinci infrangeri la rand pentru echipa lui Daniel Pancu.

După un început dificil de sezon, argeşenii şi-au revenit în ultimele patru runde, interval în care au luat șapte puncte (1-0 cu Astra, 2-1 cu FC Voluntari, ambele acasă; 2-2 cu Viitorul, deplasare).