1
Dinamo
Nistor 52'

Asa am trait Poli Iasi - Dinamo 0-1

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Poli Iasi - Dinamo din etapa a 5-a a fazei playout in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:57

Andrei Chivulete pune capat partidei.

86'

Dinamo trece pe langa 2-0 dupa cea mai mare ocazie a meciului. Sut din intoarcere al lui Papazoglu si o interventie de nota zece din partea lui Rusu.

65'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este restabilit rapid. Reda Jaadi vede rosu pentru o palma aplicata lui Rusu. Centralul Chivulete a cam scapat meciul din mana.

64'

Sanoh vede al doilea galben si este eliminat. Un suporter al Iasiului intra pe teren si ii arata obrazul arbitrului. Nici urma de stwearzi.

52'

Gol Nistor!

Dinamo deschide scorul printr-un penalty transformat de Nistor. Sut in forta pe jos si pe centrul portii.

52'

Felipe Nascimento a intrat in locul lui Cioinac.

50'

Galben incasat de Rus pentru proteste. Cioinac acuza o accidentare si va fi inlocuit.

50'

Penalty pentru Dinamo la faultul lui Cioinac asupra lui Montini.

21:50

Pauza in meciul de la Iasi.

41'

Avertisment incasat de Sorescu (Dinamo).

40'

Prima actiune prin care Dinamo pune in pericol poarta lui Rusu.

24'

Papazoglu reia cu capul pe langa poarta iesenilor.

17'

Mihalache reia spre poarta si mingea ajunge in bratele lui Mutiu.

16'

Inca un corner pentru Poli Iasi la patrunderea lui Platini. Marcaj slab facut de Ciubotariu.