1
0
Dinamo

Asa am trait Poli Iasi - Dinamo 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul dintre Poli Iasi si Dinamo, partida din etapa a 9-a din Liga 1 Betano.Apasati aici pentru live video

83'

Sansa uriasa de egalare ratata de Dinamo prin Hanca. Acesta s-a trezit cu mingea la picior dupa executia ratata de Moldoveanu si a reluat mult peste poarta.

80'

Penedo respinge cu dificultate sutul lui Ndongala dintr-o lovitura libera. Interventie decisiva a portarului dinamovist.

77'

Lovitura libera pentru Dinamo dintr-o pozitie favorabila la un hent comis de Cioinac. Sutul lui Popovici se duce peste poarta.

60'

Subotic este schimbat cu Popa. Elvetianul da din mana a nemultumire si iese din teren pe cealalta parte.

47'

Galben incasat de Corbu pentru o intrare asupra lui Cristea.

46'

Nistor ramane la cabine si in locul sau intra Cooper.

39'

Gol Flores!

Poli Iasi deschide scorul prin Flores cu un sut care a trecut pe sub Penedo.

32'

Flores patrunde in dreapta si-l gaseste in fata portii pe Cristea. Reluare pe langa poarta.

29'

Apararea lui Dinamo prinsa pe picior gresit si Flores reia cu capul peste poarta dupa o centrare din dreapta.

26'

Avertisment primit si de Salomao de la Dinamo.

26'

Cristea primeste cartonasul galben, primul al meciului.

20'

Prima ocazie a meciului aparine gazdelor la sutul lui Sin. Mingea intalneste bara.