5
Craiova
Koljic 88' Bancu 80' Balasa 22' Cicaldau 16' Nitu 10'

Asa am trait Poli Iasi - Craiova

De la ora 20:00 am transmis sambata seara meciul Poli Iasi - Universitatea Craiova din etapa a 25-a in Liga 1.

21:53

88'

Gol Koljic!

Craiova loveste pe contraatac prin Koljic, insa golul atacantului bosniac a fost marcat dintr-o pozitie de offside. In absenta VAR-ului golul oltenilor a fost validat.

80'

Gol Bancu!

Craiova reface diferenta de doua goluri prin reusita lui Bancu. Fundasul stanga finalizeaza cu un sut deviat in poarta de Tirnovanu.

69'

Gol Irondo!

O noua actiune in flancul drept si Manuel de Irondo inscrie pentru 2-3 cu un voleu spectaculos din fata portii.

52'

Gol Frasinescu!

Poli Iasi reduce din diferenta prin Frasinescu dupa o faza fixa. Centrare din lovitura libera si reluare pe prima bara pentru 1-3.

20:49

Pauza in Copou dupa o repriza de cosmar pentru Poli Iasi.

28'

Tirnovanu respinge sutul lui Cicaldau din lovitura libera.

25'

Omoh reia mult peste poarta dupa o centrare din corner.

22'

Gol Balasa!

Balasa duce scorul la 3-0 pentru Craiova dupa o lovitura de la coltul terenului.

18'

Lovitura libera irosita de gazde. Sut trimis mult peste poarta.

16'

Gol Cicaldau!

Craiova isi majoreaza avantajul din lovitura de la 11 metri prin Cicaldau.

14'

Lovitura de la 11 metri pentru Craiova.

10'

Gol Nitu!

Craiova deschide scorul prin Nitu. Pasa de la Nistor si tanarul atacant inscrie cu un sut pe jos.

1'

Start de partida.

19:56

Poli Iaşi: Târnovanu - Grădinaru, Klimavicius, Frăsinescu, Şerban - Breeveld, Passaglia - Luis Soares, Omoh, Chacana - Luckassen.
Rezerve: Rusu, Iriondo, Radu, Horşia, Cristea, Mihalache, Longher.

Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Bălaşa, Cosic, Bancu - Nistor, Mateiu, Cicâldău - Bărbuţ, Niţu, Ivan.
Rezerve: Popescu, Martic, Vătăjelu, Tiago Ferreira, Ivanov, Baiaram, Koljic.

12:38

O singură victorie a reuşit Poli Iaşi în ultimele 18 jocuri din campionat, 2-1 cu CFR Cluj (28 octombrie 2019), în rest are cinci remize şi 12 înfrângeri (ultimele șapte consecutive).

Poli şi Universitatea s-au mai întâlnit de 15 ori în principala competiţie internă, de patru ori au câştigat ieşenii, de nouă ori s-au impus oltenii, iar două jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Poli gazdă: 7 meciuri - 3 victorii Poli Iaşi - 4 succese Universitatea.