3
0
Concordia Chiajna

Asa am trait Poli Iasi - Concordia 3-0

Ultimul meci al etapei a 7-a le-a adus fata in fata pe Poli Iasi si Concordia Chiajna. Apasati aici pentru live video

22:51

90'

Incredibila ocazie a oaspetilor la ultima faza. Cristescu reia din 2-3 metri cu capul in transversala.

88'

Gol Bekui!

Noul intrat Bekui scapa singur cu portarul, trece si de acesta si inscrie in poarta goala pentru 3-0.

75'

Bekui intra in locul lui Sanoh la gazde.

65'

Pantiru intra din stanga in centru si suteaza din alergare. Mingea musca din bara transversala.

21:48

Pauza in Copou.

44'

Nivaldo centreaza din stanga si Guessan reia peste poarta cu capul.

41'

Fqza rapida a gazdelor cu Pantiru in prim plan. Intoarce pentru sutul lui Rus care se duce peste poarta.

39'

Incredibila ratare a lui Guessan. Din doi metri acesta trimite peste poarta!

36'

Gol Flores!

Poli Iasi face 2-0 prin Dylan Flores, jucator care a reluat decisiv din 16 metri. Primul gol pentru Flores la Iasi.

34'

Gradinaru ia o faza pe cont propriu si suteaza pe langa poarta gazdelor.

26'

Qaka trimite mult peste poarta din centrarea lui Cristea din corner.

16'

Gol Albu (ag)!

Albu deviaza in propria poarta o minge trimisa de Flores spre poarta. Balonul ar fi iesit afara.

4'

O prima lovitura de la colt pentru gazde. Mingea ajunge in bratele lui Costache.

1'

Start de partida in Copou.

20:58

Poli Iasi: 1 Cobrea - 2 Gallego, 6 Mihaescu, 23 Frasinescu, 3 Pantiru - 70 Flores, 33 Rus, 92 Qaka, 19 Sin - 77 Sanoh, 10 Cristea.

Concordia: 99 Costache - 20 Barboianu, 3 Albu, 73 Marc, 22 Nivaldo - 8 Gradinaru, 5 Bucsa, 25 Gorobsov, 7 Ivanovici  - 29 Batin, 19 Guessan.

11:35

Poli Iasi s-a impus in editia precedenta în ambele meciuri din sezonul regulat, 1-0 în deplasare şi 3-1 pe teren propriu.

11:34

Palmares cu Poli gazdă: 7 jocuri - 3 victorii Poli Iaşi - 4 victorii Concordia.

11:34

De 14 ori s-au intanlnit cele doua echipe în Liga 1, de cinci ori s-au impus moldovenii, de patru ori au terminat la egalitate, iar cinci jocuri s-au încheiat cu victoria ilfovenilor.