2
CFR Cluj
Deac 78' 14'

Asa am trait Poli Iasi - CFR Cluj 0-2

De la ora 18:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Poli Iasi - CFR Cluj din etapa a 12-a in CASA Liga 1.

20:26

78'

Gol Deac!

CFR Cluj se desprinde la 2-0. Deac a transformat de la punctul cu var.

76'

Ce faza! Păun trimite în poartă după o acțiune cursiv, dar centralul Barsan fluierași penalty pentru un fault la Debeljuh.

75'

Cristea șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă.

71'

Costache îl pune la încercare pe Bosz cu un sut din interiorul careului. Respinge acesta și apoi retine din fata lui Deac.

65'

Chipciu vede cartonașul galben pentru un fault din spate la Cristea.

63'

Poli Iași rateaede puțin egalarea prin belgianul Zajmovic. Șut din alergare pe lângă poarta.

62'

Ocazie de 0-2 ratata de Rondon.

46'

Vinicius in locul lui Burca la CFR. Prima schimbare la oaspeti.

46'

S-a reluat meciul de la Iasi.

19:20

Pauza in meciul din Copou.

43'

Deac suteaza in forta si mingea cade pe plasa laterala a portii gazdelor.

34'

Dubla ocazie pentru CFR Cluj. Chipciu si mai apoi Rondon cu o executie in bara au ratat desprinderea pe tabela. Momente foarte bune pentru campioana Romaniei.

18'

CFR Cluj aproape de 2-0 in Copou la sutul lui Burca putin pe langa poarta lui Bosz.

15'

Sut incercat de Calcan de la 10 metri lateral dreapta usor deviat de Burca. O minge retinuta pana la urma de Balgradean.

14'

Gol Deac!

CFR Cluj deschide scorul prin decarul Deac. A fost o centrare a lui Rondon perfecta pentru Deac. Acesta a punctat de la zece metri lateral dreapta pe langa portarul advers. O executie la firul ierbii.

14'

O partida cu numeroase fragmentari pana acum. Costache suprins acum in offside.

9'

Sut al gazdelor de la mare distanta in blocajul clujenilor.

9'

Cu Edi Iordanescu la primul meci pe banca cei de la CFR Cluj nu impresioneaza pana acum in ofensiva.

4'

Primul corner al meciului apartine oaspetilor. Faza ramane fara rezultat.

1'

Start de partida in Copou.

18:34

O mica intarziere fata de ora anuntata, 18:30. Abia acum au intrat antrenorii pe teren.

18:33

Poli Iaşi: Bosz - Onea, Mihalache, Angiulli, Baxevanos, Cabral - Breeveld, Passaglia, Iridondo, Stan, Calcan.

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Ciobotariu, Burcă, Camora - Deac, Djokovic, Soares - Chipciu, Rondon, Costache.

18:20

Avancronica

CSM Poli Iaşi şi CFR Cluj s-au mai întâlnit de 18 ori în principala competiţie internă, de două ori au câştigat moldovenii, de 10 ori s-au impus ardelenii, iar alte șase partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu CSM Poli gazdă: 9 jocuri - două victorii Poli - două remize - 5 succese CFR.

Cea mai recentă întâlnire directă in campionat: 28 octombrie 2019, CSM Poli - CFR Cluj 2-1, goluri înscrise de Pablo Passaglia, Arias Gallego, respeciv Valentin Costache.