1
CFR Cluj
Costache 10'

Asa am trait Poli Iasi - CFR Cluj

Etapa a 14-a s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre Poli Iasi si CFR Cluj. Partida a fost live text in aceasta pagina.

22:21

76'

Gol Gallego!

Poli Iasi trece in avantaj prin reusita lui Gallego. Un gol de portar, Arlauskis fiind vinovatul principal.

46'

Gallego intra in locul lui Cabral la gazde.

45'

21:20

Pauza in meciul de la Botosani.

45'

Gol Loshaj!

Poli Iasi egaleaza la intrarea in ultimul minut al primei reprize prin Loshaj.

21'

O schema a oaspetilor cu minge pentru Costache. Acesta trimite in plasa laterala.

21'

Loshaj vede primul avertisment al meciului.

17'

Insista iesenii si Passaglia trimite peste poarta. Putina relaxare in jocul celor de la CFR dupa deschiderea scorului.

15'

Cristea rateaza singur cu Arlauskis, mingea ramane la gazdele de conjunctura si Horsia trimite mult peste poarta.

10'

Gol Costache!

CFR Cluj deschide scorul prin Costache cu o lovitura de cap din sase metri. Acesta a urmarit o minge revenita din transversala dupa reluarea initiala a lui Rondon.