1
CFR Cluj
Tucudean 90'

Asa am trait Poli Iasi - CFR Cluj 0-1. Tucudean marcheaza in minutul 90+3

Liderul campionatului a avut meci greu in Copou contra unei echipe care tinteste un loc in playoff. Urmariti Poli Iasi - CFR Cluj aici sambata seara dupa ora 20:00.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video Poli Iasi - CFR Cluj

21:55

90'

Gol Tucudean!

Lovitura de teatru in Copou: Tucudean marcheaza pentru CFR Cluj la capatul unui contraatac!

90'

Galben si pentru Camora.

90'

Tucudean intra in locul lui Costache, ultima schimbare la CFR.

89'

O noua decizie controversata a centralului Calin la un presupus hent comis de un aparator al oaspetilor in propriul careu. Se striga "hotii", "hotii".

88'

Galben primit de Moutinho.

86'

Asediu al iesenilor la poarta lui Arlauskis. Sut trimis de Sanoh pe centrul portii, pe directia portarului.

86'

Hoban intra in locul lui Bordeianu la CFR Cluj. O mutare defensiva.

80'

Gardos avertizat pentru un fault asupra lui Deac.

80'

Burlacu intra la gazde in locul lui Patrick Petre.

79'

Platini ameninta poarta adversa cu un sut deviat. Arlauskis retine fara emotii.

78'

La reluare se vede cum Muresan l-a secerat pe Patrick Petre. Penalty clar neacordat gazdelor! Un VAR ar fi lamurit lucrurile la aceasta faza.

75'

Petre cade in careul CFR-ului si nu se acorda nimic.

65'

Thierry Moutinho îl înlocuiește pe Alexandru Paun la CFR Cluj.

60'

Schimbare la Poli Iași: intră Filipe Nascimento în locul lui Alexandru Zaharia.

46'

Start de repriza secunda.

20:49

Se intra la cabine in Copou.

43'

Deac avertizat si el pentru o mana in gatul unui adversar.

40'

Repriza se incheie cu o lovitura libera executata gresit de Patrick Petre.

39'

Minteuan ii scoate la incalzire pe Tucudean si Hoban.

34'

Costache insista in pressing, mingea ajunge la croatul Djokovic si acesta suteaza mult peste poarta.

33'

Manea cauta poarta de la mare distanta, dar executia este una modesta.

23'

Patrick Petre este surprins in offside.

17'

Cartonas rosu !

Culio vede al doilea galben pentru o intrare dura asupra lui Cioinac si este eliminat!

16'

Sut pe langa poarta trimis de Platini dupa o recuperare ofensiva.

14'

Faza rapida a iesenilor finalizata de Sin cu reluare pe jos. Mingea se scurge prin fata protii celor de la CFR Cluj.

12'

Patrundere a lui Costache in stanga. Mingea iese afara din Gardos, dar arbitrul dicteaza repunere din 6 metri.

6'

Emmanuel Culio vede galben și va fi suspendat etapa urmatoare, ultima a sezonului regular.

2'

Iasiul incepe energic meciul si Mihalache trimite pe langa poarta din afara careului.

1'

Iulian Calin fluiera startul meciului. Ninsoare usoara la Iasi.

23:22

Cinci succese şi două rezultate de egalitate au obtinut moldovenii în precedentele opt jocuri din campionat.

CFR Cluj are o singura infrangere in deplasare in ultimele 19 meciuri, 0-1 la Craiova in urma cu doua etape.

Poli Iaşi vs CFR Cluj în Liga 1: 15 jocuri - o victorie Poli - 5 remize - 9 succese CFR.

Palmares cu Poli gazdă: 7 jocuri - un succes Poli - două remize - 4 victorii CFR.

Ultimul meci jucat la Iaşi: 22 aprilie 2018, CSM Poli - CFR 1-1.

Cea mai recentă confruntare în Liga 1 Betano: 19 octombrie 2018, CFR Cluj - CSM Poli Iaşi 1-0.