2
0
Academica Clinceni

Asa am trait Poli Iasi - Academica Clinceni

Etapa a 3-a din Liga 1 a debutat, vineri dupa-amiaza, cu meciul dintre Poli Iasi si nou-promovata Academica Clinceni, echipa fara niciun punct dupa primele doua runde.

19:56

78'

Gol Balan!

Gazdele isi dubleaza avantajul prin Balan care transforma de la punctul cu var.

78'

PENALTY obtinut de Platini pentru Poli Iasi.

68'

Sut de la mare distanta trimis de Patriche. Reuseste sa blocheze portarul gazdelor.

47'

Gol Horşia!

Poli Iasi deschide scorul prin Horşia, jucator venit chiar de la Academica Clinceni. Reluare cu latul din 5-6 metri.

45'

Se termina repriza cu o lovitura libera a iesenilor. Balan reia din cadere si din nou portarul ilfovenilor se opune golului.
45'

Inca o sansa de gol pentru Poli Iasi la sutul lui Loshaj. Respinge in lateral portarul Valceanu.

38'

Passaglia trimite din interiorul careului in bratele portarului. O noua actiune periculoasa a gazdelor.

34'

Ocazie pentru Poli Iasi la sutul lui Breeveld, fostul jucator de la  FCSB. Portarul ilfovenilor pune o mana salvatoare acolo.